Premier zgodził się też z PiS, że w sprawą śmierci Krzysztofa Olewnika powinna zająć się komisja śledcza. "Nie zamierzam tolerować żadnych zaniechań. Sprawa Olewnika to priorytet" - podkreślił Donald Tusk. Dodał też, że jest za powołaniem w Sejmie specjalnej komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, syna płockiego biznesmena.

Reklama

>>>Komentarz Jerzego Jachowicza: Ćwiąkalski nie powinien był być ministrem

"Ważne, aby moi ministrowie i urzędnicy reagowali błyskawicznie i w sposób zdeterminowany. Nie miałem wczoraj wrażenia, aby powołani do takich działań urzędnicy państwowi zareagowali w sposób właściwy" - powiedział szef rządu.

Tak Donald Tusk tłumaczył zdymisjonowanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Pracę stracili także wiceszef resortu Marian Cichosz, prokurator krajowy Marek Staszak oraz szef Służby Więziennej gen. Jacek Pomiankiewicz. Zwolniony zostanie również dyrektor zakładu karnego w Płocku, gdzie powiesił się Robert Pazik.

Ale to nie wszyscy. TVP Info dowiedziało się, że zdymisjonowany zostanie też dyrektor Biura Ochronny i Spraw Obronnych Służby Więziennej płk Jerzy Kopeć i szef łódzkiego okręgu SW płk Krzysztof Kaczyński.