Nikt nie wpadł na pomysł zmiany tych planów, choć wszystkie partie deklarują, że konieczne jest wspólne opracowanie walki z kryzysem gospodarczym.

Reklama

Zamiast oszczędzać, wielu posłów wydaje już tegoroczne wyższe diety. Jak ustalił DZIENNIK, poseł PiS Jacek Kurski od razu po weekendowym kongresie partii pojechał na Słowację i szusuje na nartach. Posłanka Elżbieta Kruk, także PiS, wybrała się do Francji. Sławomir Nitras z PO schronił się przed zimą na Teneryfie.

Posłowie jak studenci

Każdy ma prawo do urlopu i wypoczynku, ale nikt poza uczniami i studentami nie ma tyle wolnego, co posłowie. Od 25 lipca do 4 września mieli wakacje. Od początku tej kadencji, pomijając okres tzw. rewolucji październikowej zaordynowanej przez koalicję (gwałtownego przyspieszenia prac nad ustawami - przyp. red.), Sejm zbiera się co dwa tygodnie. Tyle że w przerwach między sesjami posłowie nierzadko spotykają się na posiedzeniach komisji.

Tym razem jest inaczej. Od 23 stycznia do 10 lutego nie odbędzie się w Sejmie żadne posiedzenie sejmowej podkomisji, czy komisji. Powód? Coroczne nieformalne zimowe ferie. "Dużo wcześniej jest ustalane, że taka przerwa będzie miała miejsce w okresie zimowym" tłumaczy rzecznik marszałka Sejmu Jerzy Smoliński. Ale ostatni raz posłowie odpoczywali na przełomie roku. Przerwa świąteczna trwała od 19 grudnia do 7 stycznia.