"Nadszedł czas na wymierzenie sprawiedliwości i to powinno być naszym podstawowym celem. Natomiast czymś od terrorystów powinniśmy się różnić i starać się nie stosować takich metod, jakie stosują terroryści" - powiedział Janusz Zemke w radiu RMF FM.

Reklama

Na pytaniem czy "Polska za wszelką cenę powinna odpłacić za to co się stało?", poseł SLD bez wahania odpowiedział: "Tak. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości". "Doszło do ohydnej, zimnej zbrodni i powinniśmy absolutnie robić wszystko, ale jednak w pierwszym rzędzie to nalegać na rząd pakistański, żeby tych morderców złapał" - podkreślił były wiceminister obrony narodowej.

Przy okazji Zemke nie zgodził się z liderem swojej partii. Już wczoraj Grzegorz Napieralski stwierdził, że po egzekucji Polaka do dymisji powinien podać się szef MSZ Radosław Sikorski.

"Nie. Ja tak nie będę mówił. Przeżywamy – myślę - wszyscy silnie to, co się stało. Pierwsza rzecz dzisiaj to jest - na ile tylko można - godnie Polaka pochować. Druga to uzyskać jak najszerszą wiedzę. Dopiero na podstawie owej wiedzy będzie można wysnuwać jakiekolwiek wnioski" - powiedział Janusz Zemke.