Ks. Henryk Jankowski gościł w Gdańsku na jubileuszowym spotkaniu posłów i senatorów z dawnego województwa gdańskiego wybranych 4 czerwca 1989 roku. Uczestnicy wspominali i oceniali minione dwudziestolecie.

Reklama

>>>4 czerwca Solidarność chce ośmieszyć rząd

"Te 20 lat to tylko i wyłącznie straszna chałtura" - podsumował prałat. "Zasłużyliśmy na coś więcej. Czekamy jeszcze na lepsze czasy" - dodał.

>>>Ks. Jankowski: Historykom IPN dałbym w gębe

Ks. Jankowski skrytykował także swoich dawnych współpracowników. "Pan, Lechu, niejednokrotnie się nie spisał, trzeba powiedzieć prawdę w oczy" - powiedział o Lechu Wałęsie.

Reklama

Dawni senatorowie i posłowie wspominali kampanię wyborczą 89 roku. "Zebrania <Solidarności> były okropnie gorące. Nie było tak, że wszyscy byli cudowni i kochaliśmy być razem. Były straszne kłótnie" - powiedziała Radiu TOK FM była posłanka Olga Krzyżanowska. "Tylko że to były kłótnie o merytoryczne sprawy, a nie tak jak dzisiaj o to, kto jest głupi" - dodała.

Zdaniem obecnego posła Partii Demokratycznej Bogdana Lisa, "gdzieś po drodze zatracił się pozytywny duch związku zawodowego <Solidarność>". "Wałęsa miał tutaj rację. Należało odstawić <Solidarność> do muzeum i stworzyć związek, który zajmowałby się interesami pracowników i nie byłby obciążony historią i polityką> - powiedział Lis.