"Wstydzę się za Nelly Rokitę i nie chcę mieć z nią nic wspólnego po takiej wypowiedzi. Liderzy polityczni i świat opinii publicznej powinien ostro zareagować na takie sądy'- powiedział Sławomir Nowak w Radiu ZET.

Reklama

>>> "Nelli Rokita obraża wszystkie kobiety"

"To ohydne, żenujące i pani Nelly Rokita dzień po dniu powinna przepraszać za taką wypowiedź, i cały PiS również. Nie wyobrażam sobie takiej wypowiedzi w PO i w całym zachodnim świecie"- dodał szef gabinetu politycznego premiera.

Co takiego powiedziała Nelli Rokita? Posłanka PiS twierdzi, że kłopoty z zajściem w ciążę mogą mieć kobiety po aborcjach. Parom, które nie mogą mieć dzieci Rokita radzi odpoczynek, bo jej zdaniem bezpłodność wynika z "problemów psychicznych".

>>> Niesiołowski: Nelli Rokita to Kononowicz

"Jeśli niepłodność jest chorobą, to czy posiadanie brzydkiego, krzywego nosa też nie powinno być uznane za chorobę, jeśli kobieta z tego powodu cierpi, ma bóle żołądka, a nawet nerwicę? Czy od kobiety z brzydkim nosem wymaga się, aby była piękna za wszelką cenę? Nie. Dlatego nie sądzę, aby każda kobieta musiała rodzić dzieci" - przekonywała w rozmowie z portalem wp.pl Nelli Rokita.