"Rzeczpospolita" ujawniła, że grupa ludzi zwolnionych z TVP przez zawieszonego w piątek prezesa spotyka się, by "zawzięcie dyskutować o tym, jak będzie wyglądać sytuacja w TVP, gdy uda się odwołać Farfała. I czy oznacza to ich powrót do telewizji".

Reklama

>>> Kotecka pożegnała się z TVP

Kto jest w tej grupie? Krzysztof Rak - były szef Wiadomości TVP, Patrycja Kotecka - była wicedyrektor Agencji Informacji TVP, Aleksandra Zawłocka - była dyrektor telewizyjnej AI, Dorota Macieja - była dyrektor telewizyjnej Jedynki.

"Jesteśmy jak sfora, jeżeli jeden z nas dostanie szansę pójścia w górę, pociągnie za sobą innych" - powiedział "Rz" jeden z uczestników spotkania.

>>> Farfał naśle prokuraturę na TVP

Na nieformalnej telewizyjnej giełdzie osób, które mogą niebawem wrócić do TVP, wymienia się przede wszystkim Patrycję Kotecką. Jeżeli KRS zatwierdzi zmiany w zarządzie telewizji publicznej dokonane w piątek przez radę nadzorczą TVP, to Kotecka jest brana pod uwagę jako kandydatka na szefa telewizyjnej Jedynki.

Ale na pytanie "Rz", kiedy ma otrzymać nominację na dyrektora TVP1, Kotecka odpowiada: "Nie planuję objąć takiego stanowiska". Ale o innej funkcji nie wspomina. "Nie wiem czy wrócę do TVP, mam też inne propozycje pracy" - mówi.