"Z młodzieżą ok. 9 złożymy kwiaty, a potem gdzieś godzinne, 1,5-godzinne spotkanie z młodzieżą taką różną" - odpowiedział Lech Wałęsa w radiu TOK FM na pytanie, czy 31 sierpnia będzie w Gdańsku.

Reklama

>>> Wałęsa: Gdybym był jak Stalin lub Castro

Czy weźmie udział w obchodach z okazji 29. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności? "Prawdopodobnie tak, ale gdzieś stanę z tyłu, w tłumie. Z oficjelami - nie. Pójdę, bo chcę posłuchać i popatrzeć, jak to wygląda, co zrobiono wtedy, kiedy ja nie uczestniczyłem, z tym świętem" - wyjaśnił. Pytany co - jego zdaniem - zrobiono, powiedział: "No, właśnie nie wiem, dlatego idę zobaczyć"

Lech Wałęsa zapowiedział także, że weźmie udział 1 września w uroczystości na Westerplatte z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "Oddałem się do dyspozycji premiera i powiedziałem: tam, gdzie chcesz, to ja tam będę, zrobię to w zależności od tego, co sobie życzycie" - odpowiedział.

>>> Wałęsa: Walentynowicz gorsza niż SB

1 września na Westerplatte będą obecni m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Rosji Władimir Putin, premier Szwecji Fredrik Reinfeldt - w imieniu Unii Europejskiej oraz przedstawiciel Stanów Zjednoczonych. Oprócz wystąpień przedstawicieli Niemiec, Rosji, Szwecji i USA zaplanowano na Westerplatte także przemówienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego i premiera Donalda Tuska.