Po przejściu Dorosińskiego do klubu PiS w Radzie Warszawy będzie zasiadać 32 radnych PO, 17 radnych klubu PiS, 10 radnych SLD i jeden radny niezrzeszony.

Reklama

W oświadczeniu na swej stronie internetowej Dorosiński poinformował, że w piśmie przekazanym we wtorek przewodniczącej Rady Warszawy Ewie Malinowskiej-Grupińskiej poinformował o rezygnacji z członkostwa w klubie radnych PO oraz przystąpieniu do klubu radnych PiS. Dodał, że zdecydował także o wystąpieniu z PO i wstąpieniu do PiS.

Wystąpienie z PO jest wynikiem niezgody na prowadzoną przez PO politykę. Na szereg kluczowych zagadnień, począwszy od polityki zagranicznej, przez politykę prorodzinną i edukacyjną, finanse państwa, administrację, media i politykę prywatyzacyjną aż po kwestie tożsamości narodowej, mam istotnie odmienny pogląd niż prezentowany przez partię - uzasadnił radny.

Przewodnicząca Rady Warszawy określiła decyzję Dorosińskiego jako "kontrowersyjną". Zaznaczyła, że radny startował w wyborach samorządowych z listy PO. - Bardzo często jest tak, że wyborcy nie głosują na konkretną osobę, ale na listę - powiedziała.

Rzecznik warszawskiego klubu radnych PiS Jarosław Krajewski powiedział PAP, że jest rekomendacja o przyjęciu Dorosińskiego do klubu PiS. Dodał, że formalnie do klubu zostanie przyjęty prawdopodobnie w poniedziałek.