Po odrzuceniu przez Sejm wszystkich trzech projektów ustaw o związkach partnerskich, na Twitterze rozpętała się dyskusja. O tym, jak głosować będą poszczególne kluby parlamentarne, z grubsza wiadomo było wcześniej. Zagadką pozostawała postawa Platformy Obywatelskiej, a w szczególności posłów określanych jako konserwatywne skrzydło partii.

Reklama

Okazało się, że przepadły wszystkie projektu ustaw, w tym ten przygotowany przez posła PO Artura Dunina. Przesądziły głosy 46 polityków Platformy. I to na nich właśnie sypią się gromy, również ze strony ich partyjnych kolegów.

Żenada :/ Wstyd mi za moje koleżanki i kolegów z sejmu - napisała na Twitterze Agnieszka Pomaska. Mi również - odpowiedział Paweł Olszewski, przekazując tweeta Pomaskiej.

Wstyd mi za moich kolegów. Niektórzy nic nie rozumieją. 2/3 posłów PO było za projektem o związkach. Okazało się, że to za mało - napisał z kolei Cezary Tomczyk. Za to radny PO z Gdańska Piotr Borawski zamieścił listę posłów PO, którzy poparli wniosek PiS o odrzucenie projektów ustaw i opatrzył go komentarzem: Lista wstydu mojej partii.

Twitter

Wcześniej głos zabrał również minister transportu. Sławomir Nowak stwierdził, że postawa 46 polityków przeciwnych debacie to "polityczne tchórzostwo".