PO i PSL obroniły sytuację, w której 2,5-letnia dziewczynka umiera, bo nie ma karetki, a wcześniej umarł 13-miesięczny chłopiec, bo nie zrobiono mu badań - rzucił Adam Hofman z PiS, odnosząc się do przypadku nieudzielenia pomocy ciężko chorej dziewczynce i odrzuconego wniosku PiS o wotum nieufności wobec ministra zdrowia.

Reklama

Ci, którzy głosowali za Arłukowiczem, będą to mieli policzone na sądzie politycznym - podkreślił w Radiu ZET rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Te słowa wyprowadziły z równowagi innego gościa audycji Moniki Olejnik, europosła PO. Jacek Protasiewicz oświadczył, że jest oburzony wykorzystywaniem śmierci dziecka do politycznych celów. Wtedy zaatakował go Adam Hofman.

W Polsce umierają dzieciaki, wstydziłby się pan przychodzić tu do studia. Ma pan dzieci? Pana dzieci leczą się w Brukseli? A tu, w Polsce, dzieciaki umierają - krzyczał Hofman na Protasiewicza.

Nie, w Polsce leczą. Pan kłamie i jest pan obrzydliwy. Nawet nad śmiercią dziecka nie potrafi pan przejść z godnością, tylko rzuca się pan na politykę – odparł europoseł Platformy.

Reklama

Pięć lat rządzicie! Nieleczone dzieci w zeszłym roku w tym zaczęły umierać! - stwierdził Hofman.