Podczas głosowania posłowie PO Jarosław Gowin, John Godson i Jacek Żalek wstrzymali się od głosu. Wcześniej głosowali przeciw skierowaniu projektu do dalszych prac w komisji finansów. Po głosowaniu premier powiedział, że poprosi klub o wstrzymanie wyciągnięcia wobec nich konsekwencji do czasu zakończenia wyboru szefa partii.

Reklama

W opinii Błaszczaka, premier jest zadowolony z tego, że panowie ci wstrzymali się od głosu, bo ustawa przeszła tak jak premier sobie życzył, a jednocześnie dziś nie odpowiada na pytanie, dlaczego doprowadził do katastrofy budżetu państwa, tylko odpowiada na pytanie co z panami Gowinem, Godsonem i Żalkiem. A więc Tusk wyciągnął polityczną korzyść z tego faktu - podkreślił Błaszczak.

Zdaniem szefa klubu PiS, Donald Tusk boi się Jarosława Gowina i po wyborach usunie go z partii. Dowodem na to jest niezorganizowanie w Platformie debaty, która poprzedziłaby wybory. Zdaniem Błaszczaka Tusk zrobi wszystko, żeby Gowin przegrał, a później wypchnie go tak jak wypchnął Gilowską, Płażyńskiego, Olechowskiego i innych polityków, którzy wcześniej należeli do czołówki PO.

W wyborach na szefa PO startują Donald Tusk i Jarosław Gowin . Mają się one zakończyć do 23 sierpnia tego roku.