Szczegółowo odniosę się do tego ataku dzisiaj na konferencji prasowej, która rozpocznie się około godziny 13:30 w Sejmie. Ta sprawa nie może zostać pozostawiona bez komentarza. Mamy tu do czynienia z totalną manipulacją i stekiem kłamstw - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl Antoni Macierewicz.

Reklama

Poseł PiS zapowiedziała, że złoży zawiadomienie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prokuratora Marcina Maksjana z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz innych prokuratorów, którzy ujawnili zeznania świadków "Gazecie Wyborczej".

Mamy do czynienia z atakiem politycznym na niezależnych ekspertów z parlamentarnego zespołu, który funkcjonuje w ramach polskiego parlamentu - powiedział Antoni Macierewicz.

"Gazeta Wyborcza" ujawniła, że eksperci Macierewicza, przesłuchani w Prokuraturze Wojskowej, nie przedstawili żadnych dowodów na wybuch tupolewa. "Sklejałem modele samolotów", "widziałem wybuch w szopie", "latając samolotami, oglądam skrzydła" - tak uzasadniali swoje predyspozycje do wydawania opinii ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej.