Jak stwierdził, odchodzi ze spokojem, bo wie, że bezpiecznie przeprowadził Polskę przez kryzys. - Dzisiaj polska gospodarka jest po bezpiecznej stronie. Stoimy na progu skoku rozwojowego, co widać w danych z ostatniego kwartału i w stale podnoszonych prognozach instytucji międzynarodowych - pisze w oświadczeniu Jacek Rostowski.

Reklama

W opinii dotychczasowego szefa resortu finansów, Mateusz Szczurek to najzdolniejszy z młodej generacji polskich ekonomistów. >>> Szczurek zostałby w OFE. Czytaj więcej o poglądach nowego ministra >>>

- Oddaję Ministerstwo Finansów w bardzo dobre ręce. Minister Szczurek wraz z zespołem fachowców, który udało mi się zgromadzić w ministerstwie w ciągu ostatnich sześciu lat, na pewno sprostają nowym wyzwaniom rozwojowym - kończy Jacek Rostowski.

>>> Nowy minister, a co na to giełda? >>>

Dotychczasowy minister finansów swoją funkcję pełnił od 2007 roku, czyli od początku rządów Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. Dwukrotnie, w 2009 i w 2012 roku, był wybierany przez serwis "Emerging Markets" "Ministrem Finansów Roku Europejskich Rynków Wschodzących", a od lutego tego roku pełnił także funkcję wicepremiera w rządzie Donalda Tuska.