Donald Tusk oczekuje, że do wiosny minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przedstawi konkretny plan działań, które zdecydowanie skróci czas oczekiwania na wizyt do lekarzy.

Podkreślał też, że należy rozwiązać problem umów śmieciowych oraz zbyt drogich podręczników szkolnych. Zapowiedział, ze w przyszłym roku rząd rozpocznie proces stopniowego eliminowania umów śmieciowych - tak, by nie uderzyło to zbyt mocno w rynek pracy. - Chodzi o to, by likwidacja umów śmieciowych nie spowodowała wzrostu bezrobocia - zaznaczył Donald Tusk.

Rada Krajowa ma wybrać zastępców Donalda Tuska, sekretarza generalnego, skarbnika oraz członków zarządu krajowego.

Premier Donald Tusk zaproponował na stanowisko pierwszej wiceprzewodniczącej PO Ewę Kopacz. Dotychczas tę funkcję pełnił Grzegorz Schetyna. Na pozostałych wiceprzewodniczących Tusk zgłosił kandydatury: Hanny Gronkiewicz-Waltz, Bogdana Borusewicza, Cezarego Grabarczyka i Radosława Sikorskiego. Na stanowisko sekretarza generalnego zaproponował Pawła Grasia.

Na członków Zarządu Krajowego Tusk rekomendował: Urszulę Augustyn, Jadwigę Rokitnicką, Danutę Pietraszewską, Tomasza Siemoniaka i Jacka Rostowskiego.