Jarosław Kalinowski mówił, że straty dla Polski, związane z aferą taśmową, są bardzo duże. - Zamiast zajmować się ważnymi wydarzeniami na arenie międzynarodowej, między innymi na Ukrainie, musimy rozwiązywać nasze wewnętrzne problemy - zauważył europoseł. Jego zdaniem, szkodzi to pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Reklama

Europoseł PSL mówił, że zgadza się z premierem, iż dymisja rządu byłaby realizacją scenariusza, pisanego przez kogoś innego. Jednak - zdaniem Kalinowskiego - utrzymywanie na siłę obecnego rządu byłoby jeszcze gorszym rozwiązaniem, gdyż jeszcze bardziej destabilizowałoby kraj.

Polityk PSL uważa, że akcja ABW i prokuratury w siedzibie redakcji "Wprost" była kompromitacją, za co odpowiedzialność powinien ponieść minister Bartłomiej Sienkiewicz. Jarosław Kalinowski dodał, że wielu prawników podważa też słowa prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, który tłumaczył swoich podwładnych po akcji w siedzibie Wprost. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>

PiS nie podpisze się pod wnioskiem o samorozwiązanie Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość nie poprze na tym etapie uchwały rozwiązującej Sejm. Witold Waszczykowski mówił w radiowej Jedynce, że jego partia chce najpierw powołania rządu technicznego.

Reklama

Polityk PiS uważa, że pozostanie na swoich stanowiskach premiera, ministra spraw wewnętrznych oraz szefów służb specjalnych mogłoby wpłynąć na przebieg kampanii wyborczej. Dlatego jeśli wniosek byłby dziś głosowany, jego partia nie poprze go.

Reklama

Witold Waszczykowski liczy, że wszystkie nagrania, na których zarejestrowane są rozmowy polityków zostaną opublikowane.

Twój Ruch zapowiedział, że przygotuje wniosek o uchwałę rozwiązującą Sejm.

Wczoraj premier Donald Tusk powiedział podczas konferencji prasowej, że bierze pod uwagę możliwość przyspieszenia wyborów. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>

ZOBACZ TAKŻE: Menadżer restauracji Sowa i Przyjaciele obciąża dziennikarza "Wprost" >>>