Chcemy wspólnie działać na rzez odsunięcia obecnej ekipy PO-PSL od władzy. Może to zrobić obóz zjednoczonej prawicy - powiedział Jarosław Gowin. Jak dodał, wiele w kwestii współpracy opozycji wyjaśni dzisiejsza rozmowa Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą.

- Mam nadzieję, że po tej rozmowie będziemy bliżsi porozumienia - oświadczył poseł Gowin. Jego zdaniem, zjednoczony blok prawicy daje szanse na wygranie wyborów i zdobycie samodzielnej większości.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kaczyński spotka się z Ziobro? Współpraca na prawicy przeciw PO? >>>

Prezes Polski Razem powiedział, że również on dwukrotnie spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Wszystkie ustalenia zapadają w naszych bezpośrednich rozmowach, istotne elementy porozumienia zostały omówione, jak zaznaczył. Jednym z takich ustaleń miałyby być wspólne listy w wyborach do sejmików wojewódzkich. - To byłyby listy tej zjednoczonej prawicy, ale zachowującej wewnętrzną niezależność - dodał lider Polski Razem. 

Dzisiejsza rozmowa Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą będzie pierwszym spotkaniem obu polityków od kilku lat. Lider Solidarnej Polski został usunięty z PiS w listopadzie 2011 roku. Z kolei Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości, odszedł z PO we wrześniu ubiegłego roku.