Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Jak wyglądała akcja prokuratury i ABW w siedzibie "Wprost". ZDJĘCIA Z NAGRANIA

26 czerwca 2014, 19:09
Drugi prokurator zapowiada, że jeśli nie zostaną mu udostępnione do kopiowania żądane przez niego nośniki danych, dojdzie do ich zabezpieczenia czyli przejęcia. Redaktorzy mówią, że "to jest szantaż". Latkowski tłumaczy, że wyda nagranie po decyzji sądu o uchyleniu tajemnicy dziennikarskiej.
Drugi prokurator zapowiada, że jeśli nie zostaną mu udostępnione do kopiowania żądane przez niego nośniki danych, dojdzie do ich zabezpieczenia czyli przejęcia. Redaktorzy mówią, że "to jest szantaż". Latkowski tłumaczy, że wyda nagranie po decyzji sądu o uchyleniu tajemnicy dziennikarskiej. / PAP / Prokuratura Okrgowa Warszawa-Praga
Prokuratura broni swojej akcji w siedzibie tygodnika "Wprost". Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur przedstawiła nagrania, na których częściowo widać, jak zachowywali się śledczy podczas wtargnięcia do redakcji pisma 18 czerwca.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
restauracja afera podsłuchowa afera taśmowa Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga "Wprost" "Sowa i przyjaciele"

Powiązane

Reklama

Komentarze(31)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • sdgr
  2014-06-27 09:54:24
  Służby na usługach PO !!!
  1
 • sokular
  2014-06-27 08:49:39
  Pokazane wczoraj nagranie inwazji na gazetę "Wprost" potwierdziły brutalny atak na dziennikarza.Tego się nie da obronić!!!
  0
 • WIESIO BICZ NA TUSKOMATOŁY
  2014-06-27 07:21:47
  TYGODNIK WPROST UJAWNIŁ PRAWDE ZA KTÓRĄ PONIOSĄ KONSEKWENCJE ,A PRAWDZIWI PRZESTĘPCY SĄ NIEOSIĄGALNI ,BO W PAŃSTWIE BEZPRAWIA JAKIM STWORZYŁ ZAKŁAMANY ,PASOŻYT TUSK PRZESTĘPCY POLITYCZNI CZYLI RZĄD TUSKA NIGDY NIE BĘDZIE POSTAWIONY W STAN OSKARŻENIA ,BO TO MAFIA KTÓRA PODPORZĄDKOWAŁA SOBIE WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI .PO,PSL SLD TO ZŁODZIEJSKIE PASOŻYTY ŻYJĄCE NA KOSZT PODATNIKA .
  1
 • Gosc
  2014-06-27 10:20:59
  brawa dla Latkowskiego
  0
 • Józek
  2014-06-27 07:05:36
  Przychodzi Jasio zapłakany ze szkoły i mówi:
  -Tatusiu, rozmawiałem z Krzysiem a Jurek nas podsłuchiwał.
  - A blużniliście albo mówiliście, że np chcecie spłatać figla pani wychowawczyni?
  -A skąd, my nigdy nie robimy takich rzeczy.
  -Widzisz Jasiu, jak dobrze cię wychowałem. Teraz jestem spokojny,że jak podrośniesz,to nie przyjmą cię do PO i nie zostaniesz ich ministrem.
  1
 • Joggi, klnę
  2014-06-27 09:29:51
  Latkowski superpissmen, on obroni IV RP przed przeklinającymi niepolakami
  0
 • Hannah
  2014-06-27 10:23:54
  wystarczy spojrzec na gęby tych "tajniaków' ; co się dzieje tu nad WIsłą !!!
  0
 • św.NH
  2014-06-27 07:53:36
  Co nas obchodzić mogłoby w tym kraju,
  Gdzie przyjaciele z dala się obchodzą -
  Czy się wrogowie starzy dogadają,
  Kogo pogodzą a komu dogodzą.

  Na co się jeszcze obrażać w ojczyźnie
  Przeobrażonych i po obrażanych,
  Gdzie, jeśli ktoś cię przez przypadek liźnie -
  To, by otworzyć - nie zaleczyć - rany.
  0
 • Józek
  2014-06-27 07:04:07
  Przychodzi Jasio zapłakany ze szkoły i mówi:
  -Tatusiu, rozmawiałem z Krzysiem a Jurek nas podsłuchiwał.
  - A blużniliście albo mówiliście, że np chcecie spłatać figla pani wychowawczyni?
  -A skąd, my nigdy nie robimy takich rzeczy.
  -Widzisz Jasiu, jak dobrze cię wychowałem. Teraz jestem spokojny,że jak podrośniesz, to nie przyjmą cię do PO i nie zostaniesz ich ministrem.
  0
 • prawnik
  2016-04-22 06:05:58
  Państwo "prawa" przestępca skazany prawomocnym wyrokiem za wymuszenie rozbójnicze ukrywający się w Rosji ,następnie odbywający kare pozbawienia wolności,jest szczególnie hołubiony przez innych przestępców.Prokuratorowi robi się natomiast sprawę.
  0
 • Agent Tomek
  2014-07-09 19:22:43
  Kompromitacja Polskich Służb Specjalnych. Taki kur...pel nie dal sobie odebrać laptopa. A trzeba go było odstrzelić.
  0
 • Robnad
  2014-06-26 19:24:23
  uuu, bardzo dzielny Latkowski
  0
 • NOWE TAŚMY
  2014-06-26 19:36:24
  Do opinii publicznej przedostała się informacja, że wicepremier Bieńkowska spotkała się 5 czerwca 2014 r. z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem, a miejscem akcji była bardzo głośna ostatnio restauracja „Sowa i Przyjaciele”. I okazało się, że także ta rozmowa została podsłuchana. A nagranie ma się ponoć znajdować m.in. w prokuraturze. Co najmniej dziwaczne są informacje, że treścią tej dyskretnej rozmowy była troska o unijne fundusze wydawane na infrastrukturę oraz narzekania wicepremier Bieńkowskiej, jak to nie chciała zostać zastępcą Donalda Tuska w rządzie. Czyli właściwie rozmowa miała być o niczym.
  Informacje o nagranej rozmowie pani wicepremier i szefa CBA mają wszelkie cechy klasycznej dezinformacji. Bagatelizuje się temat rozmowy, choć wedle wcześniejszych zapowiedzi nagranie miało być raczej bombą niż kapiszonem. Nie było, bo stenogramu nie opublikowano. I teraz mamy uspokajające komunikaty, że w tym nagraniu nie ma nic ciekawego czy bulwersującego. Problemem jest to, że ten rzekomo nudny zapis konwersacji między Elżbietą Bieńkowską i Pawłem Wojtunikiem miał wywołać szok w ministerstwach sprawiedliwości i spraw wewnętrznych oraz w tajnych służbach.
  Z tego, co udało mi się ustalić, wicepremier Bieńkowska nie spotykała się po to, żeby pogaworzyć z szefem CBA o błahych sprawach, tylko żeby rozbroić bombę, jaką odkryła w resorcie infrastruktury. Bombę związaną z wielkimi inwestycjami z unijnych funduszy. Innymi słowy, nie chodziło o rozmowę o dyskomforcie bycia wicepremierem, tylko o korupcji na wielką skalę. I dopiero ujawnienie treści tej rozmowy (lub rozmów, bo może chodzić o więcej niż jedno spotkanie) miałoby być naprawdę groźne dla rządu. Bez porównania groźniejsze niż ujawnione dotychczas stenogramy. Nic dziwnego, że informacja o możliwości ujawnienia treści tej konwersacji miała wywołać panikę i szerokie działania zaradcze.
  Nie wiadomo, czy prokuratura rzeczywiście dysponuje nagraniem (nagraniami), a jeśli tak, to jakimi jego fragmentami, bo oficjalne komunikaty są raczej czymś, co nie odnosi się do istoty rzeczy. Nie wiadomo, jakie negocjacje i między jakimi podmiotami toczyły się, by do publikacji tego nagrania nie dopuścić. Faktem jest, że dotychczas się ono nie ukazało, podobne jak inne, które zapowiadano, np. z udziałem miliardera Jana Kulczyka. Nie wiadomo nawet, czy wcześniej opublikowane stenogramy nie były tylko argumentem przetargowym, by podbić cenę (niekoniecznie chodzi o pieniądze) w rozmowach między dysponentem najważniejszych nagrań, a tymi, którym ich publikacja bardzo by zaszkodziła. Wiele z tego, co dotychczas się dowiedzieliśmy jest raczej dezinformacją i manipulacją odciągającą od spraw najważniejszych.
  Z tego, co udało mi się ustalić, a sprawa jest traktowana jako wyjątkowo wrażliwa i przez to tajna, chodzi o korupcję na niewyobrażalną dotychczas w Polsce skalę, czyli idącą w setki milionów złotych. Informacja o tym, co mają zawierać nagrania rozmowy (rozmów) wicepremier Bieńkowskiej i szefa CBA Wojtunika, miała być rzeczywistą przyczyną bardzo ostrej reakcji Donalda Tuska w stosunku do poprzedniego ministra infrastruktury Sławomira Nowaka. Co oznaczałoby, że premier Donald Tusk najpewniej został o wszystkim poinformowany. (ZA S.JANECKIM)
  0
 • janek
  2014-06-26 20:16:46
  Dlaczego nie walnęli go w mordę tylko się z nim szarpali . Uważam że takiego elbląskiego gangstera mój trzynastoletni kopnął by w d...
  0
 • soad
  2014-06-26 20:18:59
  bo wiecie... nooo... prawdopodobnie z kotem też można... tak słyszałem na jednym nagraniu
  0
 • berek bruxelles
  2014-06-26 20:47:48
  tasmy Bienkowska Wojtyniuk zostaly podobno -juz 2 miesiace temu poslane do brukseli,sprawa zajmie sie niemiecki Komisarz, specjalna trojka...
  0
 • Ironiamus
  2014-06-26 20:58:52
  Okrutne aniołki szarpały pokornego gangstera. STRASZNE.
  0
 • IRONIAMUS
  2014-06-26 21:01:47
  RE: "~NOWE TAŚMY2014-06-26 19:36" --- Pisanie o tym czy babcia miała brodę, albo wąsy, czy nie. Pisz panna.
  0
 • szaszka
  2014-06-26 21:53:40
  gdy ktps to oglada na zachodzie w odpowiednich kregach, to ma argument ze demokacja w Rosji wyglada lepiej
  0
 • faszysty rudego naziolka
  2014-06-26 21:33:57
  FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY
  FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY FAASZYYSTY
  0
 • Bolek
  2014-06-26 22:57:49
  Dlaczego ta ekipa Tuska nie wtargnęła do TVN po nagraniach z Beger Dlaczego Morozowski z Sekielskim jeszcze nie siedzą a nawet dostali nagrody dziennikarskie Tusk nie mógł sie ich nachwalić za rzetelność dziennikarska Hipokryta dzis stosuje inne standardy bo podsłuch dotyczy jego kolesi w dużo poważniejszej sprawie Wstyd Wtedy krzyczał że to korupcja polityczna gdy sam to zrobił z Arłkiewiczem to było w porządku Begerowa nic nie dostała a Arlukowicz specyjane stanowisko ministra do wykluczonych i jak to nazwac chamstwem hipokryzją PO oraz mediów Begerową nagrywali sami dziennikarze a Latkowski dostał materiał więc kto jest bardziej winny ?Dziki Kraj nam zrobiliscie
  0
 • CCCP
  2014-06-27 02:10:05
  CO ZA TRÓJKĄCIK?! FACETA TEŻ MOŻNA OD TYŁU I PRZODU ??? CZEGO TO NIE ROBI SIĘ KU CHWALE RP !!! ŚRODKOWY, JESTEŚ MOIM HERO !!!
  0
 • edek60
  2014-06-27 06:50:03
  Dziwne to wszystko,facet z kryminalną przeszłością,skazany prawomocnym wyrokiem uchodzi teraz za wzór i obrońce wolności słowa (chyba pisanego?).
  0
 • WASHINGTON POST -news
  2014-06-27 07:00:58
  -J a n g i e l a MERKEL -tajnym w s p ó ł p r a c o w n i k i e m KGB -...


  .
  czy tylko Putin i t u s k organizowali zamach ?
  ślady prowadza bezpośrednio do Berlina .


  ,Odradza się pakt Ribbentrop-Mołotow po pół wieku stabilizacji politycznej w Europie ! ! !
  .Dlaczego musiał zostac z a b i t y PREZYDENT prof Lech Kaczyński -pierwszy po II wojnie światowej POLSKI Prezydent .?
  0
 • Dziennikarz
  2014-06-27 07:01:16
  Niech Tusek głupa nie pali . Panie płemierze !!! kiedy zostaną postawieni w stan oskarżenia ludzie z twojego otoczenia którzy byli podsłuchiwani ? Kiedy polecą ze stanowisk ludzie z taśm prawdy za szokujące łamanie prawa !!! Niech żyje tygodnik Wprost -więcej takich gazet !!!
  0
 • buuuu!
  2014-06-26 22:20:32
  Ci agenci raczej wyglądają na pedziów dobierających się do Latkowskiego.
  0
 • cyd
  2014-06-28 12:29:18
  To obraz Solidarności złodziei którzy na stali po komunie,Latkowski to przykład jaka jest teraz Solidarność'
  0
 • Kret
  2014-07-01 11:03:00
  te durnie z ABW nie szkoleni,a łaskotki to taki łagodne oddanie by przestać,skąd tuskoman bierze za taka kasę debili i im płaci??,a dodrukowuje,lewa kasa
  to nie złoty a boskoman Gold mine...
  0
 • TAK WYGLADA PISPALANT
  2014-07-02 19:58:45
  LATKOWSKI CIOCIA GERTUDA.CIOCIA GETRUDA,CIOCIA GERTRUDA
  1
 • cyba
  2014-06-27 12:21:56
  ''25 LAT WOLNOŚCI!''
  ''BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ. WSZYSTKIM!''
  ''ZA PIS-u TO BYŁO PAŃSTWO POLICYJNE!''
  o AFERZE DORSZOWEJ za 8,50 zł nie wspomnę...

  ŻENUA, panowie, żenua !!!
  ''Ch*uj, D*upa i Kamieni Kupa'' = to obraz państwa kreślony przez Matoła.
  1
 • glodny wujek
  2014-07-02 19:56:41
  Ch ..d i Latkowskiego d...pa. .Wyglada jak Ciocia Gertruda ,ktorej brak pieniedzy na zupe ogonowa.i tyle w temacie
  2
Reklama

Zobacz więcej

Reklama