To kolejne taśmy ujawnione przez "Wprost", po tym jak w ostatni czwartek CBA weszło do biur Jana Burego, jednego z liderów PSL. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>

Reklama

Wiadomo, że w rozmowie uczestniczyli minister skarbu Włodzimierz Karpiński, jego zastępca Zdzisław Gawlik i prezes Orlenu Jacek Krawiec. Karpiński mówił na nim m.in., że Bury trzyma z Waldemarem Pawlakiem, którego szef resortu skarbu ocenia jako "cwaniaka".

CZYTAJ WSZYSTKO O AFERZE TAŚMOWEJ. ZOBACZ TEŻ ZDJĘCIA >>>

"Wprost" zauważa przy tym, że Pawlak 11 lipca z sejmowej mównicy wystąpił stanął w obroni dobrego imienia Burego - zażądał, wbrew stanowisku Stronnictwa, przesunięcia głosowania nad wotum nieufności dla ministra spraw wewnętrznych i informacji na temat akcji CBA wobec Burego.

- Mam problem Burego, nie? Którego mogę, wiesz, wyj... w kosmos! (...) Ja muszę go wziąć tutaj (do "Sowy i Przyjaciół" – przypis red.). Nie bardzo mi się chce pić po prostu, bo pracuję, ale musimy po prostu pogadać, nie? Bo gość (Bury - red.), wiesz, robi dym polityczny, a tak naprawdę chodzi o jego interesy, nie? Tylko i wyłącznie. Albo dostanie, jeb... go w końcu ktoś i tyle, no. Na poważnie. No tyle tylko, że to może rozsypać się koalicja - narzekał także Karpiński przed Gawlikiem i Krawcem.