Reklama
Reklama
Reklama

O tej inwestycji rozmawiano na taśmach "Wprost". Tak wygląda budowa gazoportu

Budowa terminalu LNG w Świnoujściu
Budowa terminalu LNG w Świnoujściu / PAP / Marcin Bielecki
Politycy SLD i Twojego Ruchu domagają się powołania komisji śledczej w sprawie gazoportu w Świnoujściu. Na taśmach "Wprost" były minister transportu i wiceszef ministerstwa finansów twierdzili bowiem, że budowa tej kluczowej inwestycji mocno się opóźni.
Reklama
Reklama
Tematy:
budowa terminala budowa budowa terminala w świnoujściu afera wprost terminal afera taśmowa afera podsłuchowa Świnoujście
Reklama

Komentarze (18)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Folkdojcz POtrafi.
  2014-09-17 23:02
  Folksdojcz znajdzie fundatora z Kataru t.j. z Israela.
  0
  zgłoś
 • ruscy won do rosji - biegusiem marsz!
  2014-08-20 16:39
  Tu jest potrzebny kontr-wywiad do walki ze zmową i oslabianiem tempa budowy przez właścicieli firmy wykonawczej: Włochów i Rosjan. Mafia, czy inne związki w rodzaju "tylko" wspólnego bunga-bunga pod "patronatem" Berlusconiego i Wołodii P. ?
  0
  zgłoś
 • Demaskator
  2014-07-16 14:44
  ~AmberTusk Panie chyba nie rozumie Pan że to co Pan nazywa aferą to są działania rządzących mających w jakiś sposób zreformować Państwo. Nie każdemu to się musi podobać. Jak górnicy sracą swoje przywileje to co będzie afera górnicza. Nie!! To jest reforma na którą ja jak i inni Polacy czekają bo się dokładamy do nich.
  0
  zgłoś
 • Demaskator
  2014-07-16 14:39
  Przynajmniej coś się bufuje za Kaczora nic się nie budowało więc nic nie nie mogło źle dziać. To nie jest zbudowanie komórki na podwórku.
  0
  zgłoś
 • Ali
  2014-07-16 13:07
  Przecież sam wicekanclerz wstrzymał budowę 3 lata temu i kazał podpisać haniebny kontrakt z Kacapami.
  0
  zgłoś
 • brrrrrrrrrrrrrr
  2014-07-16 12:18
  Gaz już wypłynął do Polski. Polacy odbierać w zbiorniki . Darmo. Szejk zrobi nam prezent bo drożej powrotny transport.
  0
  zgłoś
 • Robnad
  2014-07-16 11:54
  gazoPOrt, he, he, he.
  cuda przy jego budowie, jak przy wyrobach autostrado-POdobnych.

  zresztą to było na Tusku wymuszone. POkemony nigdy nie chciały żadnej dywersyfikacji dostaw, tak samo jak blokujący to Miller.
  czy normalny polski premier zaakceptowałby zablokowanie rurą Nordu podejście do
  gazoportu, uniemożliwiając wpłynięcie Q-flexów?
  wszystko to pic na wodę ku uciesze PÓłgłówków.
  0
  zgłoś
 • e-PO-peja PO
  2014-07-16 11:20
  "Pan Donald"

  Sitwo, Rodzino moja ! Ty jesteś jak zdrowie
  Ile cię trzeba cenić; ten tylko się dowie
  Kto koryto stracił. Chciwość twą w całej ozdobie
  Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.

  Oszust, co partię broni niczym Częstochowy
  W cmentarnej czeka bramie ! Ty, co ród donkowy
  Wojewódzkim ochraniasz przed zgniewanym ludem !
  Tak jak Beatę przed karą uchroniłeś cudem
  (- Kiedy płaczącą pod sądu oddałeś opiekę,
  Aby tam łzawą podniosła powiekę;
  By zaraz mogła wrócić do kręcenia lodów,
  Sławiąc z Piterą Geniusza Narodu -)
  Tak nas przywrócisz cudem na koryta łono !...

  Tymczasem, przenoś moją duszę utęsknioną
  Do tych złotych bursztynów, tysięcy zielonych,
  Szeroko nad Amber i Goldem rozciągnionych:
  Do tych rad i zarządów, gdzie płace sowite,
  Tam są złote zegarki nad każdym korytem;
  Gdzie zamiast stoczni świerzop, pycha Bolka cała,
  Dla partii cielęcina a dla ludu pała,
  A wszystko przepasane kompletną niewiedzą
  Szaloną, na niej tylko same głupki siedzą.
  0
  zgłoś
 • Media Platformy Oszustów bujają dalej
  2014-07-16 11:16
  Wmówili nam że to PiS chce zrobić państwo policyjne. Straszyli nas Kaczorami, Ziobrą i ABW -- wszystko po to, aby dorwać się do władzy i zrobić dokładnie to, czym nas straszyli.

  PO to okradanie państwa i Polaków ! Tusk i PO, to nieustanne dążenie do całościowego ograniczenia wolności obywateli, inwigilacja, kłamstwo oraz nakładanie na Polaków coraz to nowych podatków, innych danin i ich podwyższanie.

  Teraz chcą kontrolować media i internet. Chcą pełnej cenzury, aby nikt im nie mieszał w ich prywacie i korycie, które sami sobie przyznali.

  Panuje w Polsce całkowity brak odpowiedzialności decydentów za rządzenie krajem i całkowita bezkarność za ich poczynania w parlamencie, za złodziejstwo, korupcje, przewały w armii, autostradach, budownictwie, sprzedaży majątku narodowego i gruntów, w instytucjach pomocy społecznej i innych złodziejskich praktykach.

  Przecież Tusk i ludzie z PO, mieli być najlepsi, mieli się na wszystkim znać, okazuje się jednak, że ministrowie w rządzie Tuska są niekompetentni z partyjnego nadania, bez dostatecznej i podstawowej wiedzy na temat resortu którym kierują.

  Pamiętacie ofensywy ustawowe zapowiadane przez Tuska w ciągu ostatnich ponad siedmiu lat ? Co rok zapowiadał ofensywy: wiosenną, letnią,jesienną, zimową, nawet hucznie i w blasku fleszy przenosił swoją kancelarię do sejmu, by osobiście niby nadzorować owe ofensywy -- niestety zawsze kończyło się na zapowiedziach.

  Tusk, to notoryczny kłamca , jego zapowiedzi i obietnice nie są warte funta kłaków !

  Tusk i PO od siedmiu lat opowiada Polakom bajki. Zamiast obiecywanych pakietów ustaw usprawniających gospodarkę i reformujących finanse państwa, od kilku lat mamy medialną szopkę ( np. Inwestor z Kataru który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach ) , propagandę i zapowiedzi zapowiadające kolejne zapowiedzi oraz ofensywy legislacyjne, których nie ma.

  Ustawy uchwalone przez PO, są to w większości buble krytykowane przez wybitnych ekonomistów , konstytucjonalistów i ekspertów.

  Kaczyński już rządził i to dobrze -- nie przeszkadzał przedsiębiorcom , nie uchwalał bubli ustawowych, tylko "zaprzyjaźnione media" i POwska propaganda zrobiły z niego nieomal zbrodniarza.
  0
  zgłoś
 • Media Platformy Oszustów bujają dalej
  2014-07-16 11:12
  Rządy koalicji PO-Palikot-PSL to siedem lat propagandy. Niedotrzymane obietnice, przeciąganie rozwiązywania najtrudniejszych problemów, zadłużanie kraju, afery w rządzie i partii rządzącej.

  Poza tym wzrost podatków, wyższe ceny gazu, prądu i chleba, likwidacja polskiego przemysłu stoczniowego, zapaść służby zdrowia, rosnący w gigantycznym tempie dług publiczny, kryzys w armii, kompromitacja państwa po katastrofie smoleńskiej.

  Do tego jeszcze totalna kompromitacja, jeżeli chodzi o przygotowania do Euro 2012 (nie było autostrad). A "zaprzyjaźnione" (określenie Andrzeja Wajdy) liberofaszystowskie media od czterech lat zamiast zajmować się rozliczaniem rządu, zajmują się nagonką na PIS.

  Mówili, że obniżą podatki - podwyższyli. Mówili, że wybudują autostrady - najpierw zredukowali plany, a teraz i te ochłapy stoją pod znakiem zapytania.

  Zakupili na kilkadziesiąt lat dla nas wszystkich najdroższy gaz w Europie, uzależniając energetycznie nasz kraj całkowicie od Rosji.

  Zadłużają nas w tempie, którego Gierek mógłby im pogratulować. Dług publiczny sięga już 900 mld! Obsługa długu Skarbu Państwa i płatności od odsetek z obligacji państwowych oznaczają wydatek rocznie około 40 mld złotych.

  Bezrobocie, fatalny stan służby zdrowia, afery, których wyjaśnienie tłumione jest w zarodku. "Język miłości" jest językiem nienawiści niespotykanym dotąd w Polsce.

  Do tego dochodzi bardzo poważne pytanie o zdradę stanu w kontekście katastrofy smoleńskiej.

  W Polsce wprowadza się po cichu rosyjski wariant demokracji. Pozornie -- wybory są, ale ugrupowania opozycyjne są bez szans na zdobycie władzy.

  Media i biznes wspierają tylko jedną partię realnie sprawującą władzę. Zupełnie jak na Białorusi, media nie walczą z rządem, nie patrzą mu na ręce, tylko zwalczają opozycję. Potrafią nawet wykreować nową opozycję, bardziej przyjazną dla władzy.

  W cywilizowanym kraju media zajmują się polityką rządu, rządzącymi i ich działaniami. W reżimach – opozycją.

  Polskojęzyczne media nie zajmują się rynkiem pracy , bezpieczeństwem energetycznym , obronnością kraju , tragedią rządowego samolotu z Prezydentem na pokładzie. Media zajmują się J. Kaczyńskim i PIS-em, przy okazji wybielając SLD jako prawdopodobnego nowego koalicjanta PO.
  0
  zgłoś
 • AmberTusk
  2014-07-16 11:07
  PROTESTUJĘ !

  To, że nam się nie udało z Zieloną Wyspą -- przepraszam -- To, że nam się z niczym nie udało jest wyłącznie winą partii Jarosława Kaczyńskiego!

  Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, nie mówiąc już o naszych dziennikarzach z TOK fm oraz Polskiego Radia. Także Gazety Wyborczej, polskiego Newsweeka itd.

  To samo dotyczy afery hazardowej, stoczniowej, smoleńskiej, szpitalnej, autostradowej, stadionowej, receptowej, szkolnej, emeryturowej, TV cyfrowej, informatyzacyjnej, afery inwigilacji internetowej (ACTA), afery niewykorzystanych funduszy europejskich, afery wstrzymanych dopłat europejskich, afery obciętych dotacji dla polskiego rolnictwa, afery obciętej refundacji składki europejskiej, afery kolejowej, afery śmieciowej, afery sześciolatków, afery pakietu klimatycznego, afery korupcji kolesiowskiej w spółkach skarbu państwa, afery OFE, afery dziury budżetowej, afery przetargowej, infoafery, afery nagraniowej (itd. itd.)

  Zawsze nasi dziennikarze dzielnie stoją na straży prawdy oraz na straży ustroju.

  Winę za całe zło w naszej ukochanej ojczyźnie ponosi PiS, który -- chcąc założyć IV Rzeczpospolitą -- dąży do zburzenia dotychczasowego porządku ustanowionego przez gen. Kiszczaka oraz innych ludzi honoru.

  PS. Na mój piłkarski rozum mamy najlepszych rozgrzanych sędziów na świecie.

  PS. Na mój piłkarski rozum wszystkie kobiety powinne pracować jak najdłużej, np. do 67 roku życia.

  PS. Na mój piłkarski rozum Polska powinna solidarnie z Niemcami płacić najwyższe stawki za emisję CO2. Zamiast elektrowni węglowych powinniśmy mieć niemieckie wiatraki i francuskie elektrownie jądrowe. Stać nas przecież na to, żeby pomóc naszym zachodnim sąsiadom!

  PS. Na mój piłkarski rozum szefem NiKu PO-winien być ktoś bardzo bezstronny, np. ktoś z naszej partii.

  PS. To nieprawda, że w Polsce są loże masońskie, mafie lub inne tajne stowarzyszenia!

  Jak już powiedziałem, to wszystko udowodnili już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, TOK fm i Polskiego Radia.

  POLACY, NIC SIĘ NIE STAŁO !!!
  0
  zgłoś
 • voll
  2014-07-16 10:56
  -Co to jakiś serial w odcinakch redakcja "Dziennika" uskutecznia ?I Szkoda czsu.
  0
  zgłoś
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-07-16 10:31
  POkażcie lepiej jakieś cycki
  0
  zgłoś
 • Jan Stańczyk
  2014-07-16 09:41
  W końcu ktoś z mafii Tuska musi się obłowić !!! A to czy budowa będzie korzystna czy niekorzystna dla Polski to kolesiów partii rządzącej najmniej obchodzi .
  0
  zgłoś
 • Edward Sopot
  2014-07-16 09:36
  Tak tak to właśnie Włosi budowali nord stream a teraz podpisali kontrakt na budowę południowej nitki ( omija Ukrainę )

  Taką wiedze ma przeciętny Polak jeśli nie daje się ogłupiać proboszczowi !

  Polacy , politycy jak zwykle ...wyrolowani
  Nie wiadomo prze swoją głupotę czy może ... za odpowiednią prowizję ?
  0
  zgłoś
 • m-53
  2014-07-16 09:04
  co pozwala włoskiej firmie stojącej na czele konsorcjum "bezkarnie się opóźniać".

  Cy to nie Włosi są są współudziałowcem w South Stream
  0
  zgłoś
 • tomek
  2014-07-16 09:02
  nie obrazajcie ch-ja. z niego jest ważny pożytej, a zrudego i jego janczarów jaki? Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości jaką linię ma nasza władza i wymiar sprawiedliwości, to może się już z nimi pożegnać. Prokuratura uznała, że określenie papieża ch... nie jest zniewagą.

  Po ponad roku prokuratorzy uznali, że wpis Ewy Wójciak na Facebooku, w którym określiła ona Ojca świętego mianem ch... nie jest zniewagą. - Sprawę umorzono z powodu braku znamion czynu zabronionego - wyjaśnił w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” Mariusz Orlicki, zastępca prokuratora okręgowego.

  Jednym słowem prokuratura uznała, że określenie kogoś ch... nie jest obraźliwe. Czy teraz premiera, prezydenta też będzie można określać ch... I czy w ten sam sposób będzie się można zwracać do gejów, lesbijek, transseksualistow? Trudno też nie zadać pytania, dlaczego określenie faceta facetem jest obraźliwe, i skazuje się za to, a określenie papieża ch... takim nie jest? Niezależnie jednak od odpowiedzi trzeba powiedzieć zupełnie jasno: po raz kolejny prokuratura pokazała, jaką linię ma nasza władza, i kogo można bezkarnie obrażać.

  Tomasz P. Terlikowski
  0
  zgłoś
 • TFU
  2014-07-16 08:47
  "Bezkarnie" ??? Ta firma dostaje GRATYFIKACJE od Rosjan za opóźnianie budowy.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama