Ostrożnie do tych rewelacji podchodzi Rafał Grupiński. - Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, lubię twardo trzymać się ziemi - mówi szef klubu PO. Dodał, że jeśli doniesienia prasowe okazałyby się prawdą, to osoby stojące za takim scenariuszem - obalenia rządu poprzez podsłuchy - miałby poważne kłopoty. - Ponieważ jesteśmy w sferze teorii, przypuszczeń, przecieków, wycieków, to wolę zachować w tej kwestii ostrożność - dodał.

Reklama

Grupiński przypomina, że sprawę wyjaśnia prokuratura i lepiej z końcowymi wnioskami się powstrzymać.

Przewodniczący był też pytany o wiarygodność zeznających w sprawie podsłuchów kelnerów. Zwraca uwagę, że mamy do czynienia z osobami, przeciwko którym toczy się postępowanie i zależy im, by wypaść jak najkorzystniej. - W tej sytuacji ta wiarygodność powinna być brana lekko w nawias - mówi Grupiński.

Afera podsłuchowa wybuchła w ubiegłym roku, po opublikowaniu przez tygodnik "Wprost" stenogramów z nielegalnie podsłuchanych rozmów polityków w kilku warszawskich restauracjach. Wśród podsłuchiwanych byli między innymi ówczesny minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, były minister finansów Jacek Rostowski i szef NBP Marek Belka.