Według informacji Radia ZET urodziny rzekomo miały być zorganizowane w zeszłym roku. Impreza, według zawiadamiającego, miała się odbyć w pałacyku Ministerstwa Obrony Narodowej w Helenowie i miała kosztować 200 tysięcy złotych - pisze zawiadamiający. Całość tej kwoty miał wydać na imprezę resort obrony.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Sikorski na cenzurowanym? Prokurator generalny przyjrzy się jednak jego podróżom>>>

Z doniesienia nie wynikają szczegóły, musimy to sprawdzić. Z treści tego doniesienia możemy się jedynie domyślać, że chodziło o wydatkowanie pieniędzy z resortu MON w związku ze zorganizowaniem tych urodzin w pałacyku należącym do ministerstwa obrony narodowej - mówi Katarzyna Calów-Jaszewska ze stołecznej Prokuratury Okręgowej.

MON: Nie ma afery z Sikorskim

Nie ma afery z urodzinami Radosława Sikorskiego na koszt MON - zapewnia rzecznik resortu obrony. Płk Jacek Sońta potwierdził, że urodziny ówczesnego szefa MSZ odbyły się w pałacyku, ale za jego wynajęcie zapłacił sam Sikorski przelewem, na podstawie faktury wystawionej na niego. Zapłacił 14 tysięcy złotych.

Ta sama osoba, która poinformowała prokuraturę o imprezie w Helenowie, złożyła dwa zawiadomienia dotyczące przekroczenia uprawnień przez Radosława Sikorskiego, gdy był szefem dyplomacji. Chodzi o wydatkowanie publicznych pieniędzy na rozliczanie ryczałtów za przejazdy samochodem prywatnym.