Chodzi o to, by w referendum 6 września znalazły się pytania o wiek emerytalny, o posyłanie 6-latków do szkół i o ochronę Lasów Państwowych przed prywatyzacją.

Reklama

Beata Szydło na spotkaniu z wyborcami w Stalowej Woli oświadczyła, że chce, by w ten sposób obywatele mieli większy wpływ na rządzenie. - Dlatego zwracam się do pana prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą, ażeby te 3 pytania o obniżenie wieku emerytalnego, o to czy dzieci 6-letnie mają pójść do szkoły i o Lasy Państwowe w tym referendum również się znalazły. Niech w to święto demokracji, jakim jest referendum - niech wszyscy Polacy mają poczucie, że to jest ich święto, że to jest ich dzień - zwróciła się do swoich sympatyków kandydatka PiS na premiera.

W piątek w wywiadzie dla Telewizji Republika Andrzej Duda nie wykluczył rozszerzenia referendum o kolejne pytania. Prezydent mógłby w tym samym dniu rozpisać kolejne referendum dotyczące trzech proponowanych przez PiS kwestii. Wcześniej wniosek Beaty Szydło odrzucił Bronisław Komorowski.