Izraelskie media - w ślad za brytyjskim lewicowym dziennikiem "The Guardian" - przytaczają słowa Antoniego Macierewicza z 2002 roku. Na antenie Radia Maryja przyszły szef MON miał powiedzieć, że Protokoły Mędrców Syjonu są bardzo ciekawą lekturą i mogą w części być zgodne z prawdą.

Reklama

Protokoły są dokumentem z 1903 roku i opisują rzekomy żydowski spisek w celu przejęcia władzy nad światem. Większość historyków uważa je za fałszerstwo i prowokację.

Izraelskie media przypominają też wypowiedzi Antoniego Macierewicza o zamachu w Smoleńsku i piszą, że jego nominacja na ministra obrony jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych w nowym rządzie.

Rzecznik Macierewicza Bartłomiej Misiewicz w przesłanym Polskiemu Radiu oświadczeniu napisał, że przypisywanie wypowiedzi o Protokołach Mędrców Syjonu to pomówienia, a wypowiedź Macierewicza została zmanipulowana. Oświadczył też, że gazeta "The Forward", która jako pierwsza napisała o sprawie, sympatyzuje z amerykańskimi socjalistami. Rzecznik Antoniego Macierewicza zażądał sprostowania zarówno od gazet "Forward", "The Guardian" jak i od polskich portali, które napisały o sprawie - gazeta.pl oraz rp.pl.

POSŁUCHAJ NAGRANIA Z RADIA MARYJA Z 2002 ROKU: