Wcześniej szefowa rządu odwołała ze stanowisk szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. Piotra Pytla i szefa Służby Wywiadu Wojskowego gen. bryg. Radosława Kujawę.

Reklama

Beata Szydło otrzymała pozytywną opinię w tej sprawie Prezydenta RP oraz Kolegium do Spraw Służb Specjalnych i Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych. Wszystko rozegrało się w nocy ze środy na czwartek, dlatego politycy z opozycyjnych partii okrzyknęli decyzję nocną zmianą w służbach.

Piotr Bączek to bliski współpracownik Antoniego Macierewicza. Pracował w komisji weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych. Szefował także Zarządowi Studiów i Analiz Służby Kontrwywiadu Wojskowego. W mediach jego nazwisko było głośne, gdy Bączek zgłosił sprawę do prokuratury, po tym jak ktoś powiesił na furtce do jego domu martwą wiewiórkę.

Płk Andrzej Kowalski również uczestniczył w likwidacji WSI, wcześniej wiele lat służył w kontrwywiadzie, pracując w Urzędzie Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służba Kontrwywiadu Wojskowego.