Remont i wyposażenie kosztowało tam ponad 3 miliony złotych. W jego skład wchodzi gabinet, pokój do odpoczynku z łazienką i sala konferencyjna, oprócz tego są tam kamery, podsłuchy, plazmy i sprzęt HI-FI, pomieszczenie jest także zabezpieczone w systemy, które uniemożliwiają podsłuchiwanie z zewnątrz.

Reklama

Jarosław Zieliński wiceminister MSWiA mówi, że komendant nie powinien mieć takich potrzeb.

W polskiej policji komendanci powiatowi zwracają się do samorządowców o dofinansowanie paliwa, a policjanci niejednokrotnie przynoszą nawet swój papier, żeby wypisać dokumenty. Niezbędne wydatki ponosić trzeba, ale nie powinno być tak, że na poziomie władzy jest bizancjum, a na poziomie, gdzie jest wykonywana najważniejsza praca jest bieda - mówił Zieliński i dodał, że chce państwa sprawnego, ale także taniego.

Nowy Komendant Główny Policji Zbigniew Maj pokazał dziennikarzom pomieszczenia, które ma dyspozycji. - Wielkość tych pomieszczeń może stanowić o małości człowieka - powiedział.

Zwrócił uwagę na systemy monitoringu. - Ja nie lubię być w Big Brotherze, pod biurkiem są przyciski do włączania posłuchów, były też kamery, ale zostały zdemontowane - mówił i dodał, że cały kompleks jest zautomatyzowany. - Jest sprzęt HI- FI, kolumny, spokojnie mogę zrobić tu dyskotekę - powiedział Maj.

Dzisiaj na zastępcę komendanta głównego policji została powołana Helena Michalak, która ma zajmować się logistyką. Ma też sprawdzić czy wydatki były zgodne z prawem.