Paweł Soloch zapewnił w TVN24, że z raportu służb wynika, że w związku z wczorajszymi atakami, poziom zagrożenia w Polsce się nie zmienił i jest bardzo niski.

Reklama

Zgodzę się ze stwierdzeniem, że zagrożenie terrorystyczne wzrasta z powodu zwiększonej liczby imigrantów. W interesie naszym jest to, żeby uchodźców nie było za dużo. Dbajmy o to, żeby z 10 tysięcy nie zrobiło się 100 tysięcy - powiedział szef BBN.

Zdaniem Solocha na razie nie mówi się o odwołaniu Światowych Dni Młodzieży, ale niczego nie można wykluczyć. - Plany umiejscowienia i organizacji Światowych Dni Młodzieży będą przez organizatorów weryfikowane i zależnie od konkluzji będą wprowadzane modyfikacje - mówił Paweł Soloch.

BOR musi i jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo. Oczywiście są braki i niedomagania, ale wszystkie decyzje dotyczące radykalnych zmian (ewentualna likwidacja BOR) w strukturach bezpieczeństwa przed wydarzeniami czekającymi nas w lipcu, byłyby trudne do wykonania i utrudniłyby funkcjonowania aparatu bezpieczeństwa - powiedział szef BBN w TVN24.