Reklama

Nie interesuje mnie, czy mam 30 czy 40 posłów - miał rzucić wściekły Paweł Kukiz po głosowaniu w Sejmie.

Portal 300polityka.pl przypomina, że gdyby 6 posłów Kukiz'15 wyjęło swoje karty do głosowania, to Prawo i Sprawiedliwość przegrałoby głosowanie ws. wyboru Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK.

Paweł Kukiz tuż przed głosowaniem miał podchodzić do posłów ze swojego ugrupowania z poleceniem wyjęcia kart do głosowania. Szóstka posłów Kukiz'15 jednak nie posłuchała swojego lidera.

Według portalu 300.polityka.pl, takie polecenie usłyszała również Małgorzata Zwiercan. Mimo tego zagłosowała ona nie tylko za siebie, ale także za nieobecnego Kornela Morawieckiego.

Pozostali posłowie Kukiz'15, którzy oddali swój głos to: Józef Brynkus, Jerzy Jachnik, Anna Maria Siarkowska, Rafał Wójcikowski i Ireneusz Zyska.

Zwiercan i Morawiecki: nie rozważamy złożenia mandatu poselskiego

Posłanka Małgorzata Zwiercan i poseł Kornel Morawiecki zadeklarowali w czwartek, że nie rozważają złożenia mandatu poselskiego. Zwiercan zagłosowała za Morawieckiego w czasie czwartkowego wyboru sędziego TK. Zwiercan przyznała, że nie wiedziała, iż jest to niedozwolone.

Zwiercan powiedziała dziennikarzom w czwartek po posiedzeniu klubu Kukiz'15, że żałuje tego, co zrobiła. Popełniłam błąd, nie wiedziałem, że to jest niezgodne z prawem - podkreśliła posłanka Kukiz'15.

Reklama

Pytana, czy ona i Morawiecki rozważają złożenie mandatów poselskich, odpowiedziała, że nie. Podobną deklarację złożył Morawiecki. Stwierdził też, że posłanka Zwiercan się pomyliła. Rozumiem, że to jest niezgodne z prawem, ale zgodne z moją wolą - zaznaczył Morawiecki.

Zwiercan i Morawiecki poza klubem Kukiz'15

W czwartek po południu Małgorzata Zwiercan została wykluczona z klubu Kukiz'15, a Kornel Morawiecki sam z niego wystąpił.

Poinformował o tym rzecznik klubu Jakub Kulesza.