Kwaśniewski o Tusku

Reklama

Zdaniem byłego prezydenta "PiS nienawidzi byłego premiera":

Więc będzie szukać na niego bata wszędzie i zawsze. Tusk jest nocną marą Kaczyńskiego. Psychologicznie można to zrozumieć. Politycznie to jest chore - ocenił Aleksander Kwaśniewski.

Staniszkis o PiS

Przez lata była zwolenniczką prezesa PiS, teraz prof. Jadwiga Staniszkis mówi o rozczarowaniu Jarosławem Kaczyńskim i innymi politykami partii:

Uderzyło mnie to cwaniactwo, metoda tworzenia prawa polegająca na tym, że najpierw daje się jakiś projekt, a potem w komisjach się go zmienia, zaostrza jego zapisy. I potem się mówi, że to tymczasowe rozwiązanie, że później przyjdzie czas na właściwe. To manipulowanie prawem w imię nie wiadomo czego, nierozumienie, że instytucja niezależna, która potwierdza decyzję większości, jest kapitałem dla tej większości, a nie ograniczeniem. To czysty bolszewizm - wyjaśnia w rozmowie z "Newsweekiem".

Rostowski o Kaczyńskim

Jacek Rostowski skomentował słowa prezesa PiS, że Leszek Balcerowicz był "szkodnikiem Polski":

Reklama

Szkodnikiem jest Jarosław Kaczyński. Balcerowicz sprawił, że przez ostatnie 25 lat Polska ma najszybszy wzrost gospodarczy w Europie - powiedział Jacek Rostowski.

Niesiołowski o Macierewiczu

Wniosek o wotum zaufania dla szefa MON Antoniego Macierewicza to jest nieakceptowalna próba podważenia zaufania do polskiego państwa - przekonywała podczas debaty w Sejmie premier Beata Szydło. Szefowej rządu w ostrym tonie odpowiedział poseł PO Stefan Niesiołowski, który uzasadniał wniosek o odwołanie szefa MON.

Mam wrażenie, że dobre żniwa w tym roku też będziemy zawdzięczać ministrowi Macierewiczowi - stwierdził ironicznie.

Macierewicz o Niesiołowskim

Odnosząc się do przedstawiciela wnioskodawców Stefana Niesiołowskiego, Macierewicz pytał, czy u źródeł ataku na niego "stoi wyłącznie fobia poszczególnych ludzi", czy "zapiekłość człowieka, który kiedyś, dawno temu uchodził za odważnego antykomunistę, a dzisiaj powtarza najbardziej podłe słowa Urbana i Trybuny Ludu".

Czy ta przemiana odpowiada waszym intencjom politycznym, czy PO, która kiedyś uważała, że wywodzi się także z Solidarności, chce dzisiaj pokazać Polakom twarz Urbana? To jest wasza intencja? – pytał szef MON.

Tusk o komisji ws. Amber Gold

Donald Tusk zapowiada, że ma już dość bycia "przedmiotem kłamstw" i ma coraz większą ochotę powiedzieć, że "prawda wygląda inaczej":

Mimo, że ta komisja powstała po to, by mnie ściągnąć do Polski i mi podokuczać. Ja się jednak jej nie boję. Niech obawiają się ci, którzy mnie wzywają - powiedział.

Olejnik o PiS

Monika Olejnik skomentowała czwartkowe przyspieszone przegłosowanie ustawy Prawa i Sprawiedliwości o Trybunale Konstytucyjnym:

Drużyna prezesa myśli, że może wszystko. Ale się myli, jednego w Sejmie zrobić nie mogą - przegłosować odwołania przywódców Komisji Europejskiej i Donalda Tuska. A cały ten spektakl sejmowy wystawiony został tylko po to, żeby wcisnąć kit Amerykanom, prezydentowi Obamie. Kit, że Sejm zakończył spór o Trybunał i polska demokracja ma się dobrze - twierdzi Monika Olejnik.