48 proc. badanych pozytywnie ocenia wypełnianie obowiązków głowy państwa przez Andrzeja Dudę, z czego zdecydowanie dobrze o jego pracy mówi 11 proc. Negatywnie pracę głowy państwa ocenia 42 proc., przy czym zdecydowanie negatywnie o wypełnianiu przez Andrzeja Dudę obowiązków głowy państwa mówi 13 proc. ankietowanych. Co dziesiąty badany (10 proc.) nie ma zdania na temat pracy prezydenta.

Reklama

W porównaniu z wynikami z lipca odsetek pozytywnych ocen prezydenta wzrósł o 3 punkty procentowe, odsetek ocen negatywnych spadł o 1 punkt procentowy; o 2 punkty procentowe zmniejszył się też odsetek osób niemających wyrobionego zdania na temat pracy prezydenta.

46 proc. ankietowanych przez TNS Polska pozytywnie ocenia pracę premier Beaty Szydło, przy czym 7 proc. respondentów – bardzo dobrze. Negatywnie pracę szefowej rządu ocenia 43 proc., z czego 14 proc. ankietowanych wyraża zdecydowane niezadowolenie z jej pracy. 11 proc. nie ma zdania na ten temat.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem o 4 punkty procentowe wzrosło poparcie dla premier, przy jednoczesnym spadku o 3 punkty procentowe ocen negatywnych. O 1 punkt procentowy zmalał odsetek badanych, którzy nie mają wyrobionej opinii na temat wykonywania przez Beatę Szydło obowiązków premiera.

48 proc. źle ocenia działania rządu, przy czym zdecydowanie negatywnie o pracy Rady Ministrów wypowiada się 14 proc. badanych. Dobrze o pracy Rady Ministrów mówi 40 proc., z czego 3 proc. respondentów ocenia pracę rządu bardzo dobrze. 12 proc. pytanych wstrzymuje się od jednoznacznej opinii na temat działalności rządu.

W porównaniu z lipcem o 3 punkty proc. wzrosły oceny rządu; jednocześnie o tyle samo zmniejszył się odsetek ocen negatywnych. Nie zmienił się odsetek badanych, którzy nie umieją jednoznacznie ocenić pracy obecnego gabinetu rządowego.

Reklama

TNS Polska zaznacza, że w sierpniu odnotowany został najlepszy wynik oceny działalności rządu na przestrzeni ostatnich czterech lat, choć nadal oceny negatywne przeważają nad pozytywnymi.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 5-10 sierpnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1059 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.