Dziennik Gazeta Prawana logo

"Kaczyński nienawidzi Tuska, więc jest gotów położyć na szali interesy Polski"

7 marca 2017, 09:37
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Sławomir Neumann w Sejmie
Sławomir Neumann w Sejmie/Agencja Gazeta
Prezes PiS Jarosław Kaczyński nienawidzi Donalda Tuska, więc jest gotów położyć na szali interesy Polski, interesy całego regionu tylko po to, żeby leczyć swoje fobie i jakieś zaszłe kompleksy - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.

W opinii Neumanna, który był gościem TVN24 BiS, Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej "ma tę wrażliwość i to spojrzenie z tej nowej Europy, z tych krajów, które weszły do UE". Dlatego - zdaniem posła PO - Tusk "na pewno daje gwarancję tego, że nie będzie Unia myślała tylko kategoriami starych państw".

Z kolei prezes PiS - według Neumanna - "nienawidzi Tuska, więc jest gotów położyć na szali interesy Polski, interesy całego tego regionu tylko po to, żeby swoje fobie i swoje małe, jakieś zaszłe kompleksy leczyć".

- - dodał.

W opinii szefa klubu PO istnieje cały czas ryzyko, że w czwartek nie zostanie dokonany wybór szefa Rady Europejskiej, bo "państwa Europy stwierdzą, że jeżeli Polacy się kłócą, zostawmy to, niech oni się kłócą, a my poszukajmy kogoś, kto będzie normalnym kandydatem Europy". - - stwierdził poseł PO.

Neumann uważa, że "nierozsądna, wręcz szkodliwa, idiotyczna polityka zagraniczna ostatnich dni prowadzona przez rząd Polski" daje partnerom polski w UE poczucie, że "w Polsce władza oszalała i nie trzeba z nimi się liczyć, bo są po prostu w innej rzeczywistości".

- - powiedział Neumann. Dodał, że wynikiem tego jest to, że "Polska nie ma silnej pozycji w Europie i jej zdanie nie jest brane absolutnie pod uwagę", a dzisiaj "ton nadają stare państwa Unii".

- - ocenił poseł PO.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj