- W tajemnicy przed mediami, a nawet bliskimi współpracownikami. Bez tłumaczenia się i oświadczeń o efektach rozmów. Jak ustalił Fakt, tak wyglądało jedyne w ostatnim czasie tajne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Temat? Oczywiście kształt ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa! - pisze gazeta.

Reklama

Do rozmów - według "Faktu" - doszło w niedzielę 22 października - dwa dni po ostatnim oficjalnym spotkaniu obu polityków w Belwederze. Andrzej Duda i Kaczyński rozmawiali w jednym z prezydenckich ośrodków poza Warszawą.

- Prezydent (...) - według naszych informacji - poinformował Kaczyńskiego, że kluczowe poprawki dostarczone z PiS odrzuca i nie zamierza ustępować - twierdzi dziennik. - Prezydent nie zgodzi się na wybór dający rządzącym znaczącą przewagę - mówi nasz rozmówca z Pałacu. Z kolei prezes Kaczyński nie wyobraża sobie przyjęcia ustawy o KRS, w której nie będzie miał gwarancji wyraźnej przewagi członków wybranych przez PiS- podaje gazeta.

- Sytuacja jest więc patowa. Nie wiadomo kiedy dojdzie do kolejnego spotkania w Belwederze, bo nie ma o czym rozmawiać. Prezydent zaproponował, by spróbować poszukać jakiegoś rozwiązania na niższym poziomie: rozmawiać o tym mają wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha z posłem PiS, a zarazem szefem sejmowej Komisji Sprawiedliwości Stanisławem Piotrowiczem - informuje "Fakt".

Reklama