MEN ujawnia autorów podstaw programowych [MAMY LISTĘ EKSPERTÓW]

| Aktualizacja:

Ministerstwo zrealizowało obowiązek, jaki nałożył na nie Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem z dnia 21 czerwca 2018 r. Anna Zalewska wielokrotnie odmawiała odpowiedzi na pytania o personalia autorów podstaw programowych kształcenia ogólnego, powołując się na prawo do prywatności tych osób.

wróć do artykułu
  • ~Joanna Wojdon
    (2018-08-10 18:39)
    Na liście, w której MEN ujawniło autorów podstaw programowych, znalazło się też moje - choć przekręcone - nazwisko. Oświadczam stanowczo, że nie brałam udziału w tych pracach - poza przesłaniem alternatywnej propozycji podstawy dla klasy IV szkoły podstawowej, która nie doczekała się żadnej odpowiedzi i za którą nie dostałam ani grosza. Swoją krytyczną opinię o podstawie wyraziłam podczas spotkania dyrektorów instytutów i dziekanów wydziałów historycznych oraz przy innych okazjach.
  • ~miras
    (2018-08-10 20:15)
    a skąd oni są? Same nazwiska to nic!
  • ~OLKA
    (2018-08-10 23:49)
    Lista kolaborantów i szmalcowników PiSowskich.
  • ~josef K
    (2018-08-10 19:39)
    ____widze ze lewactwu snia sie po nocach listy proskrypcyjne. To jest jednak totalitarzym we lbie
  • ~żart
    (2018-08-10 19:33)
    Ale się dorwali do "koryta". MEN płaci w/g zasług. Szkoda że tych czsów nie doczekali S.Staszic, S.Potocki,k.Wolski,B.Linde i inni. Wprowadzili "Obowiązek szkolny-przymus szkolny". Ale by się "nachapali" w dzisiejszych czasach. Dawniej jeden (Izba Edukacyjna) uczył wszystkich, dzisiaj wszyscy uczą jednego (osła).
  • ~Julka
    (2018-08-10 22:38)
    Jacy ludzie takie podstawy, hehehe
  • ~dlatego podejrzenia
    (2018-08-10 23:35)
    Skad te podejrzenia i domysly Polakow w stosunku do wladzy? Proste, na zaufanie trzeba sobie zasluzyc. Czy PIS sobie na zaufanie Polakow zasluzyl? Uwazam, ze swoimi metodami dzialania jak walec i zawsze jednostronnie nie liczac sie z innymi zdecydowanie nie.
  • ~alexandra
    (2018-08-11 09:43)
    Obok mnazwisk ,powinny być dokonania,zajmowane stanowiska,zawód....tak to tylko ludzie widma..
  • ~jj25
    (2018-08-11 09:38)
    Zasłona dymna nad "pochodzeniem" tych autorów? Śmiało! Ujawnijcie, ilu tam jest PiSuarów? ;)
  • ~Ech
    (2018-08-10 22:11)
    Dlatego właśnie MEN nie chciał publikować tej listy... Publikacja wciąga tych ludzi, którzy żadnej politycznej roboty nie wykonali w sam środek wojny. Niestety konserwatywne środowiska ( konserwatywne w pierwotnym znaczeniu tego terminu czyli dążące do zachowania status quo ) skutecznie zatruwają atmosferę i dzielą Polaków na strasznych pisowców i bojowników o wolność.
  • ~MalaMi
    (2018-08-11 10:28)
    Same nazwiska bez żadnych tytułów naukowych? Z książki telefonicznej więcej człowiek się dowie kto zaś.
  • ~kajot
    (2018-08-11 13:27)
    No skoro te podstawy pisał Anusiak to nic dziwnego, że są jakie są. Brakuje jeszcze tylko Maślany, Konieczko i Czesia.
  • ~zgredus ordinaris
    (2018-08-11 14:33)
    Poprosimy jeszcze o podział na przedmiotowe zespoły programowe. Ktoś kto robił w zakresie informatyki to nie to samo co przy historii.
  • ~kaczka
    (2018-08-11 10:18)
    a co nam po tych nazwiskach kto ich zna ? czym sę wiec chelpicie i zachłystujecie pisarzyny si chyba nie wiecie kim sa ci ludzie ot dziennikarskue partactwo
  • ~elek-torat
    (2018-08-11 18:05)
    Lista nic nie mówi. Ministerstwo nie ujawniło przy której podstawie programowej pracowały poszczególne osoby z listy.
  • ~Kuljo
    (2018-08-11 13:04)
    Pis nie zaznaczał przy nazwisku kto jest lekarz czy inny zawód bo to co ja znam to jest kilku sukienkowych też nie ma przy ich nazwisku kś co to ma znaczyć !!z nas robi pis głupoli ale sami nimi zostaną bo Polacy znają tych ludzi po sąsiedzku z kościoła to wyjdzie wszystko na jaw kto te buble naszym dzieciom do nauki sklejał same kscielme wstawki w książkach jakby nic ciekawszego do wiedzy dla dzieci szkolaa swiecka nie miała skandal!
  • ~KRK
    (2018-08-11 15:51)
    Nr 33 Kraków