Donaldowi Tuskowi Polska jest bardzo droga. Dużo rozmawialiśmy w ostatnich dniach o 4 czerwca i o rocznicy. Wiem, że chce razem z nami zaangażować się w te obchody. Podobnie jak prezydent Adamowicz uważa, że wspominając tę rocznicę, powinniśmy zredefiniować dzisiejszą Polskę - mówiła na antenie Radia ZET Aleksandra Dulkiewicz.

Reklama

P.o prezydenta Gdańska nie wykluczyła też współpracy z rządem przy obchodach 30. rocznicy wyborów. Zwłaszcza, że uroczystości będą organizowane w całej Polsce, a wielu samorządowców. Pan prezydent uważał - i słusznie - że reforma samorządowa jest tą, która w Polsce udała się najlepiej. Mamy wielu liderów samorządowców, którzy dbają nie tylko o brak dziur w jezdni, o żłobki i przedszkola, ale odważnie stoją po stronie wartości - dodała.

Zapewniła też, że samorządowcy myślą nie tylko o przeszłości. Stwierdziła, że po tym, jak odczytała ostatni list Pawła Adamowicza w sprawie obchodów rocznicy 4 czerwca, lokalni działacze chcą też wypracować jakiś rodzaj manifestu i konkretnych rozwiązań związanych z tym, jak zmienić naszą ojczyznę na lepsze