Schetyna mówił, że w najbliższych wyborach Polacy będą mieli wybór między "Polską języka nienawiści" a "Polską dobrze zorganizowaną".

Reklama

My chcemy mieć inne zdanie, chcemy mieć własne zdanie i o tym będziemy mówić, to będziemy powtarzać - powiedział lider PO.

Dlatego prezentujemy "Drużynę Jutra" - ludzi uśmiechniętych, otwartych, różnych, ale zawsze z własnym zdaniem, zawsze z podniesioną głową, walczących o swoje racje, zawsze będących przekonanymi, że są w polityce, żeby reprezentować wyborców - nie prezesa swojej partii, nie tych, którzy stają z tyłu i posługują się językiem nienawiści i piszą instrukcje, jak niszczyć ludzi - dodał.

W okręgu nr 19 Warszawa listę Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu otwiera Schetyna. Na dalszych miejscach znaleźli się Katarzyna Lubnauer, Dariusz Rosati, Joanna Fabisiak, Jarosław Szostakowski, Katarzyna Piekarska, Michał Szczerba, Sławomir Potapowicz, Urszula Zielińska, Roman Kosecki.

Reklama

Z kolei w wyborach do Senatu z okręgu 42 Warszawa wystartuje Marek Borowski, z okręgu 43 Warszawa Barbara Borys-Damięcka, z okręgu 44 Warszawa Kazimierz Ujazdowski, z okręgu 45 Warszawa Aleksander Pociej.