W wystąpieniu skierowanym do mieszkańców, opublikowanym na stronie internetowej Krakowa i w mediach społecznościowych, prezydent Majchrowski zaapelował o przestrzeganie wszelkich zaleceń i obostrzeń związanych z pandemią. To jest sprawdzian, który możemy wygrać tylko wtedy, kiedy będziemy razem odpowiedzialni – podkreślił.

Reklama

Złożył hołd "wszystkim pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom medycznym, wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy z narażeniem życia pracują dla nas i dla naszych rodzin". Stosujmy się do wszystkich zakazów, zaleceń lekarzy, nośmy maseczki i zachowujmy dystans społeczny – zaapelował Majchrowski.

Zwrócił się do osób, które w najbliższych dniach chcą odwiedzić cmentarze, by rozłożyły te wizyty w czasie. Osoby starsze bardzo proszę niech zostaną w domu, młodzi niech uprzątają groby swoich sąsiadów – powiedział prezydent Krakowa.

Poinformował, że także w Urzędzie Miasta Krakowa są przypadki zakażenia koronawirusem i został on zamknięty, a część urzędników pracuje na kwarantannie.

Majchrowski mówił, że od miesięcy zmagamy się z "dotychczas niewyobrażalnym kryzysem związanym z pandemią koronawirusa", a miasto stara się pomagać tym, których kryzys ten dotknął. Od wielu dni Kraków jest w czerwonej strefie. Efektem są coraz większe ograniczenia. Niestety sytuacja nie zmienia się na lepsze. Codziennie setki krakowian zarażają się, a dziesiątki trafiaj do szpitali - mówił prezydent Krakowa.

Powołując się na rozmowy z lekarzami i epidemiologami powiedział, że przez najbliższe tygodnie "raczej nie będzie lepiej". Musimy mieć tego wszyscy świadomość. Będziemy się zarażać, chorować, część z Was może trafić do szpitali, może pogorszyć się wasza sytuacja ekonomiczna - powiedział prezydent Krakowa.