POrazkaroku.pl - strona przygotowana przez PiS - ruszyła wcześniej niż obiecywano, już kilka minut przed zapowiadaną godziną 13. Na stronie oprócz kilkunastu filmów można znaleźć charakterystyki i fragmenty wypowiedzi polityków koalicji PO-PSL. Sylwetkę premiera otwiera cytat z wywiadu udzielonego "Gazecie Wyborczej".

Reklama

>>>Przeczytaj, jak i po co powstała strona PiS

A Premier Tusk brał narkotyki!

"Główną motywacją mojej aktywności publicznej była potrzeba władzy i żądza popularności. Ta druga była nawet silniejsza od pierwszej, bo chyba jestem bardziej próżny, niż spragniony władzy. Nawet na pewno..." - mówił Tusk w 2005 roku dziennikarzom "GW".

Co ciekawe, premier wystąpił dziś w TVN24 i rozpoczął wywiad od słów, że nie rządzi z powodu przerostu ambicji. "Bycie premierem to dla mnie ciężka praca" - mówił Tusk. To mógł być przypadek, ale... nie wykluczone, że premier juz kilka godzin temu poznał treść opisu, jaki umieszczono obok jego zdjęcia na stronie POrażkaroku.

Poniżej autorzy umieścili opis rządów premiera. Przy okazji wypominając mu używanie narkotyków. "Premier gra w piłkę, robi świąteczne zakupy, wyznaje, że w młodości błądził, bo palił marihuanę, uprawia politykę miłości, zostaje Słońcem Peru... To wszystko pięknie wyreżyserowane opowieści. Były wyborcze obietnice, zapowiadane cuda, a tymczasem, zamiast premiera, mamy PR-owca." - czytamy na POrażceroku.pl.

Rządy wicepremiera Waldemara Pawlaka opisano tak: "W tym roku, po raz pierwszy od 10 lat, import węgla do Polski będzie większy niż jego eksport. Już dziś, mimo ogromnych zasobów, musimy sprowadzać węgiel z Rosji i Ukrainy. Wicepremier, minister gospodarki nie zapewnił odpowiednich środków na inwestycje, poszukiwania i uruchamianie wydobycia z nowych pokładów. Grozi nam, że spod kopalń będą odjeżdżać puste węglarki".

Minister zdradził stoczniowców

A tak opisano ministra sprawiedliwości: "Przeciętny Polak nadal płaci krocie za zwykłą poradę prawną, a znany adwokat, dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, zamyka młodym dostęp do zawodów prawniczych."

Ministra skarbu podsumowano tak: "Aleksander Grad zdradził polskich stoczniowców. Od czasu objęcia stanowiska całkowicie zaniedbał negocjacje z Komisją Europejską w sprawie przyszłości polskich stoczni."

Palikot i Pitera - gwiazdy filmowe

Na stronie można znaleźć także filmy, które dotyczyły pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją Julii Pitery, posła Janusza Palikota i zagranicznych wyjazdów premiera rejsowymi lotami.

W filmie o Piterze widać nagłówki z mediów mówiące o umorzeniach śledztw czy procesów, które nastąpiły za czasów rządów PO-PSL. Widzimy np. nagłówek "umorzono postępowanie w sprawie Mazura", "nie było afery mostowej", "Aleksandra Jakubowska uniewinniona", na koniec zaś napis: PO - Śledztwa Umorzone.

Z kolei film o Palikocie zatytułowany: "Rzecznik rządu" pod hasłem "nowa jakość w polityce" pokazuje Palikota, który wyciąga łeb świni, zaś obok słów "polityka miłości" posła PO trzymającego w rękach sztucznego penisa i pistolet.

"Platforma Obywatelska dała wiele powodów, żeby te filmy powstały. Podsumujemy rok rządów PO - które są porażką roku - ich własnymi słowami" - powiedział Mariusz Kamiński, rzecznik klubu PiS.