Prezydent jest teraz w Brukseli. W jego kancelarii dowiedzieliśmy się, że Lech Kaczyński słyszał już o audycji radiowej i słowach, jakie w niej padły. Jest zasmucony, zaskoczony i zdziwiony.

Reklama

W audycji radiowej Michała Figurskiego i Kuby Wojewódzkiego w stacji Eska Rock padły słowa: "Mały, niedorozwinięty, głupi człowiek zwany prezydentem Polski, Lechem Kaczyńskim". Obaj dziennikarze zostali zawieszeni przez stację radiową.

>>> Wałęsa: Kaczyńscy mają to, na co zasługują

"Na razie prezydent nie podejmie żadnych kroków w tej sprawie. Ma ważniejsze rzeczy w planach. Jednak decyzję, czy nadać tej sprawie oficjalny bieg, podejmie po powrocie z Brukseli. To, co się wydarzy, zależy tylko od prezydenta" - dowiedzieliśmy się w prezydenckiej kancelarii.

>>> Figurski: Niedorozwinięty Lech Kaczyński

We wczorajszym programie "Poranny WF" w stacji Eska Rock Michał Figurski powiedział o prezydencie: "Mały, niedorozwinięty, głupi człowiek zwany prezydentem Polski, Lechem Kaczyńskim". Prowadzący razem z nim program Kuba Wojewódzki, krztusząc się ze śmiechu, mówił: "Odcinam sie od tego".

>>> Radiowcy zawieszeni za obrazę prezydenta

Stacja na tydzień zawiesiła obu dziennikarzy w prawach pracowniczych. Sam Figurski w rozmowie z DZIENNIKIEM kajał się. "Przepraszam wszystkich, którzy głosowali na Lecha Kaczyńskiego i samego prezydenta" - mówił.

>>> Figurski: Żałuję i przepraszam