Przypomnijmy - w czwartkowej audycji "Poranny WF" Michał Figurski powiedział po angielsku: "Mały, niedorozwinięty, głupi człowiek zwany prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim".

Reklama

>>> Figurski: Niedorozwinięty Lech Kaczyński

Po tym jak skandaliczną wypowiedź opisał DZIENNIK, na Figurskiego spadły gromy krytyki. I choć prezydent wybaczył zniewagę, sprawą z urzędu zajęła się prokuratura.

>>> "Prokuratura zajęła się mną przez DZIENNIK

Kancelaria Prezydenta publikuje pismo, w którym stacja Eska Rock przeprasza za zachowanie swoich dziennikarzy. Oto jego treść:

Reklama

Szanowny Panie Prezydencie,

Reklama

W związku z wypowiedziami naszych dziennikarzy, Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego, w dniu 19 marca 2009, w paśmie porannym na antenie Radia Eska Rock, pragniemy przeprosić za karygodne sformułowanie padające pod adresem Prezydenta RP. Mamy świadomość, że prowadzący program "Poranny WF" dopuścili się niegodnego zachowania oraz złamali zasady, którymi powinien kierować się każdy dziennikarz, bez względu na tematykę, którą się zajmuje.

Jednocześnie informujemy, że bezzwłocznie podjęliśmy działania prawne wobec wymienionych dziennikarzy, zawieszając ich w prawach pracowniczych do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Dołożymy wszelkich starań, by podobny incydent nie miał miejsca w przyszłości.

Pismo podpisali Bogusław Potoniec, dyrektor programowy Grupy Radiowej TIME SA, oraz Marcin Bisiorek, dyrektor programowy sieci Eska Rock.

>>> Posłuchaj, co o prezydencie powiedział Figurski