"Może się okazać, że poseł Palikot jest finansowany z nieznanych zagranicznych źródeł" - powiedział Jarosław Kaczyński. "Pytam pana premiera co ma zamiar w tej sytuacji zrobić" - dodał prezes PiS. Kaczyński przypomniał, że to nie pierwsza kontrowersja wokół posła Palikota i w dodatku nie pierwsza pozostawiona przez premiera bez komentarza.

Reklama

>>>Tajemnica wielkich pieniędzy posła Palikota

"Czy to milczenie to oznaka wdzięczności za sfinansowanie kampanii wyborczej w 2005 roku?" - zastanawiał się poseł PiS Tomasz Dudziński. "Jak premier może tolerować w swoim otoczeniu kogos tak <szemranego>?" - dodał. Dudziński poinformował także, że w najbliższym czasie PiS planuje znowelizować ustawę o oświadczeniach majątkowych, tak aby uniemożliwić umieszczanie w nich nieprawdziwych informacji.

>>>Szef klubu PO: To może być koniec Palikota

Wzburzenie polityków PiS wzbudziła publikacja DZIENNIKA na temat "podejrzanych" Źródeł finansowania Janusza Palikota. Poseł PO dostaje wielomilionowe pożyczki z anonimowych spółek w rajach podatkowych. Poseł PO twierdzi, że nie wie, kto jest ich właścicielem.