Gdyby Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk i Radosław Sikorski chcieli sprzedać używany samochód, nabywcę znaleźliby od ręki. To właśnie Ci politycy prowadzą w sondażu przeprowadzonym przez TNS OBOP na zlecenie tvp.info.

Reklama

>>>Sejmowe limuzyny jak taksówki

Od byłego prezydenta wóz kupiłoby 13 proc. ankietowanych, od urzędującego premiera - 12 proc., a od szefa MSZ - 10 proc. Niewiele gorzej wypadli w sondażu: były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (8 proc.), marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i kontrowersyjny poseł PO Janusz Palikot (po 7 proc.). Dalsze miejsca z wynikiem 5 procent zajęli: Julia Pitera, Ryszard Kalisz, Lech Kaczyński, Marek Jurek i Wojciech Olejniczak.

W sondażu nie zabrakło oczywiście niespodzianek. Przyzwoity wynik - około 4 proc. - zrobili politycy praktycznie nieobecni na scenie politycznej: Marek Jurek, Andrzej Lepper i Janusz Korwin-Mikke.

Jacek Kurski z 2-procentowym wynikiem znalazł się pod koniec stawki. Nie ma on jednak powodu do narzekań. W sondażu wygrał ze swoim partyjnym kolegą Przemysławem Gosiewskim, od którego używanego samochodu nie chciałby kupić nikt.