Czarzasty przypomniał, że Lewica nie głosowała za powołaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Instytutu Pamięci Narodowej.

Reklama

Jeżeli chodzi o CBA, jeżeli chodzi o IPN uważam, że te instytucje powinny być zlikwidowane - powiedział Czarzasty. Jak dodał, "trzeba się przyjrzeć temu od środka - ja bym likwidował".

Jestem w ogóle daleki od likwidowania wszystkich po kolei instytucji, które robiły świństwa. Uważam, że jak coś jest chore, to raczej trzeba to leczyć. Na przykład mówię o telewizji publicznej - powiedział. Dodał, że jest przeciwny, by telewizję publiczną rozwiązywać.

Zdaniem Czarzastego, prezydent Andrzej Duda "powinien powierzyć opozycji tworzenie rządu w pierwszym ruchu".

Czarzasty przekazał, że dla Lewicy "absolutnie" sprawy ważne to: prawa kobiet, sprawy mieszkalnictwa, sprawy 1000 złotych dla studentów, renta wdowia, podwyżki dla sfery budżetowej i państwo świeckie.

Jest powołany zespół - z naszej strony jest pan Krzysztof Gawkowski i Dariusz Wieczorek. To jest zespół, który w tej chwili będzie ustalał i ustala wszystkie kwestie związane ze sprawami programowymi oraz potem sprawy kadrowe - powiedział Czarzasty.

Kancelaria Prezydenta przekazała w piątkowym komunikacie, że w przyszły wtorek i środę, 24 i 25 października, na zaproszenie prezydenta Dudy, w Pałacu Prezydenckim odbędą się konsultacje z przedstawicielami poszczególnych komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w Sejmie RP X kadencji. Jak podkreślono, spotkania odbędą się osobno z każdym z komitetów wyborczych, w kolejności zgodnej z wynikami osiągniętymi przez te komitety w wyborach.

Autor: Aneta Oksiuta