Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego PiS komentował sukces swojej partii. Zwycięstwo powinno być dla nas przede wszystkim zachętą do pracy - wskazał prezes PiS.

Reklama

Wybory samorządowe 2024 w Warszawie. Bocheński milczał po ogłoszeniu wyborów

Kaczyński podczas swojego przemówienia skrytykował rząd Donalda Tuska. Na sali można było słyszeć, jak obecni krzyczeli: "dziękujemy" oraz "Jarosław".

Polska nie może iść tą drogą, na którą teraz wpycha ją Donald Tusk - mówił Jarosław Kaczyński.

Reklama

Wystąpienia szefa partii było dość krótkie. Jednak nie to jest zaskakujące. Głosu nie zabrał Tobiasz Bocheński, który startował w wyborach na prezydenta Warszawy. Przegrał jednak z Rafałem Trzaskowskim.

Wybory samorządowe 2024 w Warszawie. Wpis Bocheńskiego w mediach społecznościowych

Tobiasz Bocheński do wyników wyborów samorządowych w Warszawie odniósł się w mediach społecznościowych. Na platformie X, dawniej Twitter, podziękował warszawiakom za poparcie jego wizji.

"Dziękuję wszystkim warszawiankom i warszawiakom, którzy poparli naszą wizję Warszawy wielu chciało pochować w grobie warszawską prawicę, ale im się nie udało. Jestem Wam bardzo wdzięczny Gratuluję zwycięzcy oraz dziękuję wszystkim moim konkurentom za ciekawą dyskusję o wizji stolicy. Jestem wdzięczny całej warszawskiej drużynie za wielką, ciężką i intensywną pracę!" - napisał polityk PiS.

Prezydentem Warszawy Rafał Trzaskowski. Są wyniki exit poll

Z sondażu Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP wynika, że najwyższy wynik w Warszawie zdobył Rafał Trzaskowski. Ubiegający się o reelekcję włodarz stolicy uzyskał 59,8 proc. głosów. Tobiasz Bocheński, który startował z KW Prawo i Sprawiedliwość, uzyskał 18,5 proc. głosów.

Poparcie innych kandydatów, którzy ubiegali się o fotel prezydenta Warszawy (według sondażu Ipsos):

  • Magdalena Biejat (KKW Lewica) - 15,8 proc. głosów.
  • Janusz Korwin-Mikke (KW Bezpartyjni) - 1,5 proc. głosów.
  • Romuald Starosielec (KW Ruch Naprawy Polski) - 0,5 proc. głosów.
  • Przemysław Wipler (KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy) - 3,9 proc. głosów.