"Właśnie wróciłem z otwarcia wystawy w PE na temat obrad okrągłego stołu" - napisał na swoim blogu Marek Migalski. "Jacek Protasiewicz z PO przedstawił obecnych tam Jerzego Buzka i Tadeusza Mazowieckiego jako... legendy podziemia! Myślałem, że umrę tam ze śmiechu (...) do miana legend podziemia to im jednak trochę brakuje. Legendami podziemia to byli Kuroń, Macierewicz, Czuma, Moczulski, Niesiołowski, Borusewicz, Świtoń i jeszcze paru innych."Jestem dumna, że mogłam brać udział w tej uroczystości" - mówi Róża Thun, europosłanka PO.

Reklama

"Byłam szczęśliwa i dumna, że mogłam w PE brać udział w takiej uroczystości i usłyszeć ludzi, dzięki którym Polska jest wolnym krajem. Gdy słyszę słowa o umieraniu ze śmiecju, w kontekście tak wspaniałych nazwisk jak Mazowiecki i Buzek, to szkoda mi słów na komentarz" - mówi Róża Thun, europosłanka PO.

"Pokojowa Rewolucja - Droga do Wolności" - to ekspozycja poświęcona walce Polaków z komunizmem. Ma niezwykła formę. Składa się z 24 multimedialnych stanowisk, które mają pofalowany kształt i rozchodzą się z centralnego punktu, którym jest Okrągły Stół. Każde stanowisko symbolizuje inny impuls, który doprowadził do upadku komunizmu. To m.in. narodziny Solidarności, stan wojenny, powstanie rządu Tadeusza Mazowieckiego.