Protasiewicz - wiceprzewodniczący Unii Europejskich Demokratów, w ostatnich latach związany z PSL - w niedzielę wywołał poruszenie swoimi kontrowersyjnymi wpisami na platformie X, w których obrażał politycznych przeciwników oraz dziennikarza.

Reklama

W poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że premier Donald Tusk podjął decyzję o odwołaniu Jacka Protasiewicza ze stanowiska II wicewojewody dolnośląskiego.

Jak przekazano w komunikacie, premier powołuje i odwołuje wojewodów na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W przypadku wicewojewodów do powołania i odwołania wymagany jest wniosek właściwego wojewody.

Wpisy Protasiewicza

Reklama

O te wpisy pytany był w poniedziałek prezes PSL, wicepremier Kosiniak-Kamysz, który przypomniał, że ugrupowanie na platformie X odniosło się już do tych wpisów. - Te wpisy są nie do przyjęcia i w żaden sposób nie utożsamiamy się z nimi – dodał szef MON.

Polityk podkreślił, że Protasiewicz zastrzegł, że na X wypowiada się jako osoba prywatna. - Zalecam mu naprawdę odpoczynek i to mu mówiłem. On (wypoczynek) jest na pewno potrzebny – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Na platformie X PSL zamieściło wpis, w którym można przeczytać m.in. ugrupowanie "stanowczo odcina się od niestosownych wpisów J. Protasiewicza". "Nie ma naszej zgody na działania niezgodne ze standardami etycznymi, jakie stawiamy naszym przedstawicielom w życiu publicznym. W tej sprawie zostaną podjęte odpowiednie kroki" – można przeczytać.

Od wypowiedzi Protasiewicza zdystansował się również wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń. W mediach społecznościowych zamieszczone zostało krótkie oświadczenie w tej sprawie. "Wypowiedzi pana Jacka Protasiewicza zamieszczane w internecie są jego prywatnymi opiniami i w żaden sposób nie wyrażają stanowiska Wojewody Dolnośląskiego" – napisano we wpisie zamieszczonym na Facebooku.

Oświadczenie / Facebook