Posiedzenie komisji do spraw wyborów kopertowych

Już dziś przed komisją ds. wyborów korespondencyjnych stanie były minister zdrowia w czasach rządów PiS Łukasz Szumowski.

Reklama

Zeznania ma złożyć również były dyrektor Pionu Informatyki i Telekomunikacji Poczty Polskiej Paweł Skóra.

To już kolejne posiedzenie Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego (SKGK).

Reklama

Kiedy posiedzenie komisji do spraw wyborów?

Posiedzenie komisji zaplanowane jest na godzinę 10.00. Obejmuje dwa punkty:

  • Przesłuchanie Pawła Skóry, byłego dyrektora Pionu Informatyki i Telekomunikacji Poczty Polskiej S.A. w latach 2019-2020, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego.
  • Przesłuchanie Łukasza Szumowskiego, byłego Ministra Zdrowia, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego.

Gdzie oglądać komisję do spraw wyborów

Transmisja będzie dostępna na stronach internetowych Sejmu i w mediach społecznościowych.