W poniedziałek, 27 maja Zbigniew Ziobro (Suwerenna Polska) na platformie X opublikował wpis, w którym przekazał, że w jego ocenie Polska ma "prawdziwą rodzinę Soprano", którą odkryli w momencie gdy sam był Prokuratorem Generalnym.

Reklama

Jako "prawdziwą rodzinę Soprano" wskazał bliskich premiera Donalda Tuska. "minister jego rządu, przyjaciel Sł. Nowak, oskarżony o przyjęcie ponad 5 mln zł łapówek. Wł. Karpiński, minister - nomen omen - skarbu w jego rządzie, podejrzany o przyjęcie prawie 5 mln zł łapówek. Marszałek Senatu T. Grodzki, któremu prokuratura postanowiła zarzucić udział w procederze korupcji i oszustw na kwotę 1,5 mln zł. Sekretarz generalny partii St. Gawłowski oskarżony o wzięcie ok. 730 tys. zł łapówek. A „rodzina” Tuska ma jeszcze wielu innych umoczonych członków... Dlatego kryje swoich, a w zemście atakuje wydatki Funduszu Sprawiedliwości na szpitale, strażaków, klinikę Budzik czy ośrodek pomocy dla matek i dzieci budowany przez Fundację Profeto" - napisał w poniedziałek na platformie X.

Dodał, że premierowi Donaldowi Tuskowi nie uda się wyciszyć tych afer, a Suwerenna Polska złoży wniosek o powołanie parlamentarnego zespołu, by wyjaśnić "dlaczego po objęciu przez Tuska rządów kryminalno-korupcyjne sprawy bliskich jego ludzi są zamiatane pod dywan".