Tusk krytykuje wyjazd prezydenta Andrzeja Dudy do Waszyngtonu oraz jego zapowiedziane weto przeciwko depenalizacji aborcji. Jego zdaniem Prezydent napluł na polski rząd w telewizyjnym wywiadzie. "Pojechać do Waszyngtonu na szczyt NATO, żeby napluć w telewizyjnym wywiadzie na polski rząd i zapowiedzieć kolejne veta. Nie na tym polega misja prezydenta. Wstyd" - napisał w środę na platformie X Tusk. Ten wpis nie spodobał się politykom.

Reklama

Prezydent przeciwko depenalizacji i dekryminalizacji aborcji

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w szczycie NATO. We wtorek, w wywiadzie dla TVN24 Duda zapowiedział, że nie podpisze ustawy dotyczącej częściowej depenalizacji i dekryminalizacji aborcji do dwunastego tygodnia ciąży. W tym tygodniu Sejm ma przeprowadzić drugie czytanie projektu złożonego przez Lewicę, który zakłada zmiany w Kodeksie karnym. Zmiany proponowane przez Lewicę, dotyczą m.in. zniesienia kary więzienia za przeprowadzenie lub pomoc w dokonaniu aborcji za zgodą kobiety.

Prezydent hejterem demokratycznie wybranego rządu

Europoseł Marcin Kierwiński także skomentował w mediach społecznościowych wywiad prezydenta Andrzeja Dudy. "Prezydent Rzeczpospolitej, który w trakcie zagranicznej misji zamienia się w hejtera demokratycznie wybranego rządu, to wciąż obraz, do którego trudno przywyknąć" - napisał na platformie X.

Reklama

Tusk zwija państwo

Tobiasz Bocheński, zarzucił premierowi Tuskowi "zwijanie państwa". "Wrócić z Brukseli do Polski, żeby pluć na polskie interesy narodowe i zwijać państwo. Nie na tym polega misja premiera. Wstyd" - napisał Bocheński. Poseł Witold Tumanowicz (Konfederacja) wpis premiera skomentował w trzech słowach. "Przyganiał kocioł garnkowi" - napisał na platformie X.