Reklama
Warszawa

Reklama

Reklama

Zwolennicy i przeciwnicy aborcji przed Sejmem. Między manifestacjami kordon policji [ZDJĘCIA]

22 września 2016, 18:15
Uczestnicy "czarnego protestu" apelują o odrzucenie projektu przewidującego bezwzględny zakaz przerywania ciąży.
Uczestnicy "czarnego protestu" apelują o odrzucenie projektu przewidującego bezwzględny zakaz przerywania ciąży. / PAP / Paweł Supernak
Przed Sejmem, który w czwartek debatuje nad dwoma obywatelskimi projektami dotyczącymi aborcji, demonstrują przeciwnicy zaostrzania przepisów aborcyjnych. Protestowi towarzyszy kontrmanifestacja ruchów pro-life. Obie manifestacje rozdziela policja, by nie doszło do żadnych starć.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Reklama
Reklama

Komentarze(16)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Proton
  2016-09-22 19:11:12
  Nie podoba mi się mówienie o płodzie jako o człowieku. Płód ma cechy człowieka, ale jeszcze nim nie jest. Wolę określenie - "NOWE ŻYCIE"! Jeśli więc chodzi o zabijanie "nowego życia" to tak, ma to miejsce podczas aborcji. Zwolennicy ochrony "nowego życia" muszą sobie odpowiedzieć, dlaczego tak walczą o chore, niepełnosprawne, niedorozwinięte i obarczone wadami genetycznymi "nowe życie", a w tym samym czasie przymykają oczy na śmierć tysięcy żyjących, zdrowych i ukształtowanych dzieci na świecie, które codziennie są zabijane. Co bardziej czuje - płód, czy żywe dziecko?! Dlaczego więc Ci wszyscy obrońcy życia nie stają w obronie codziennie zabijanych dzieci w Syrii, Afryce itd.?! Tamte dzieci nie są "żywe"? Nie są istotami ludzkimi, myślącymi i czującymi?! Przepraszam za porównanie, ale czy zabijanie zwierząt, które są żywe, mają unikalne, niepowtarzalne DNA, odczuwają ból i strach nie jest równie dużym bestialstwem?! Co na to powiedzą Ci od ochrony życia?! Taki zwierzak w rzeźni również czuje, boi się, odczuwa strach, a zabija się go z zimną krwią!!! Życie tej istoty czującej, o unikalnym DNA nie jest cenne?! Tzw. "obrońcy życia" przymykają oko na to życie, na tą śmierć, na to zabijanie, bo taki zwierzak po śmierci dobrze smakuje?! Można go zjeść, a później krzyczeć w obronie życia i nowego DNA?! Nie chcą widzieć tej śmierci, wolą rozczulać się nad śmiercią płodu, który mówiąc wprost nie jest ukształtowanym człowiekiem, jest "nowym życiem" ale nie jest jeszcze człowiekiem!!!
  19
  pokażodpowiedzi (3)
 • a prezes czuwa
  2016-09-22 18:43:16
  a Pani Prezydentowa milczy
  11
  pokażodpowiedzi (4)
 • Macisław Kereszeni
  2016-09-22 18:43:56
  O Aborcji powinni decydować Kobieta i Mężczyzna.Niepokalane poczęcie było TYLKO RAZ. MUSI być zgoda oboje partnerów ,i tylko w zagrożeniu życia kobiety na aborcje. I teraz będzie opluwanie ,,w Bośni około plus-minus 85% kobiet urodziło dzieci z gwałtu. A mogły podać się aborcji.
  12
 • demos
  2016-09-22 19:22:44
  Sam nie wiem co o tym myśleć. Ten projekt pro-life wydaje mi się zbyt radykalny, ale jestem chrześcijaninem i poparłbym go, bo sumienie mówi mi, że tak trzeba.
  14
  pokażodpowiedzi (1)
 • tusk POd wariograf i transmisja na żywo
  2016-09-22 18:54:57
  A bąk,co z bąkiem synalkiem arcykłamcy TuskAmberGolda siedzi ???
  9
 • viola63
  2016-09-22 19:21:31
  Nigdy nie skorzystałabym z prawa do aborcji, ale nie wyobrażam sobie, abym tak poważnej decyzji nie mogła podjąć sama! Z jakiej racji za kobiety mają decydować posłowie. Każda decyzja o aborcji jest traumą na całe życie i jeśli kobieta decyduje się na taki krok to należy to uszanować. Łatwo mówić z ławy sejmowej, że dziecko z gwałtu można oddać do adopcji, jeśli na własnej skórze nie odczuwa się tragedii kobiety, młodej dziewczyny, a co najgorsze często jeszcze dziecka.
  5
 • kronikarz
  2016-09-22 19:24:41
  Czarne macice są straszne i śmieszne zarazem, straszne w chęci mordowania dzieci a śmieszne z tą idiotyczną żądzą samostanowienia o sobie, z której Bóg się smieje kazdego dnia.
  12
 • Kris
  2016-09-22 20:03:38
  Zachwile żałujemy młodzieńca że dostał nocnych zmazów ,bo przecież zmarnował swe nasienie. Więc jak co to zbierz młodzieńcze soki z prześcieradła i wsadź rękę w majty pierwszej napotkanej kobiecie ,bo za gwałt dostaniesz mniejszy wyrok jak za zabicie tych tamtych no wiesz dzieciaczków co zabrałeś rączuniom z pościeli
  9

Reklama

Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej