Jak poinformował w środę PAP rzecznik komitetu wyborczego Ryszarda Grobelnego Bartosz Grochal, pełnomocnik wyborczy KWW Ryszarda Grobelnego złożyła w środę w Sądzie Okręgowym w Poznaniu wnioski w trybie wyborczym w związku z wypowiedziami Ganowicza, a także lidera PO w Poznaniu, europosła Filipa Kaczmarka i lidera poznańskiego SLD Tomasza Lewandowskiego (kandydata do rady miasta).

Reklama

Wszystkie trzy rozprawy zostały wyznaczone na piątek.

Jak poinformował Grochal, pozew przeciwko kandydatowi PO dotyczy wypowiedzi Ganowicza, który zarzucił Ryszardowi Grobelnemu "brak aktywności w lobbowaniu legislacyjnym" na forum Związku Miast Polskich.

Tomasz Lewandowski miał sugerować z kolei, że podczas sprawowania obowiązków prezydenta Grobelny przedkładał interes "zaprzyjaźnionych deweloperów" nad interes publiczny.

Filip Kaczmarek w wywiadzie opublikowanym na łamach jednego z portali internetowych miał mówić o hipokryzji w działaniach Grobelnego przy ocenie stanu bezpieczeństwa na Stadionie Miejskim w Poznaniu przed meczem Lecha Poznań z Manchesterem City.

"Wszystkie wypowiedzi są nieprawdziwe, a ich użycie w kontekście wyborów samorządowych jest próbą manipulacji i okłamania wyborców. W pozwie udowadniamy, że każda z pozwanych osób naraziła dobre imię kandydata Ryszarda Grobelnego oraz sugerowała, że działa on na szkodę poznaniaków" - poinformował Grochal.