W swoim wystąpieniu Kopacz zaapelowała do kandydatów PO, by podczas kampanii w zbliżających się wyborach samorządowych nie szukali przeciwników "na tych samych listach wyborczych". "Szukajcie przeciwników, konkurentów w innych komitetach wyborczych" - podkreśliła.

Reklama

"Mam nadzieję, że dzisiaj zwycięży rozum, odpowiedzialność i zwykła ludzka przyzwoitość. Chciałabym, żeby wygrali ci, którzy mają pomysł na swoją małą ojczyznę. Dzisiaj przyszedł taki dzień, w którym możemy powiedzieć, że w miastach będzie nie tylko mądrzej i skuteczniej, ale też ładniej" - zaznaczyła Kopacz.

Dodała, że do Łodzi przyjechała nie jako szefowa resortu zdrowia, ale jako koleżanka Hanny Zdanowskiej, która jest kandydatem PO na prezydenta miasta. Zdaniem Kopacz jest to "świetny i najlepszy" kandydat. Kopacz podkreśliła, że Zdanowska jest kobietą, która "nie odpuści" i jeśli wyznaczy sobie jakiś cel, to go zrealizuje. "Nikt inny nie może jej zastąpić" - oświadczyła wiceszefowa PO.

Jej zdaniem kandydaci Platformy do samorządów gwarantują m.in. dobrą współpracę z rządem i zmianę oblicza służby zdrowia. Kopacz zapewniła, że po wprowadzeniu reform prawdziwą wizytówką, nie tylko regionu łódzkiego ale całego ministerstwa zdrowia, będzie szpital "Matki Polki". Wizytówką bez zadłużenia i konieczności wyboru między zakupami sprzętu medycznego i leków. "Będę robić wszystko, byście pod koniec tej kadencji mogli powiedzieć, że ten rząd i Ewa Kopacz dotrzymali słowa" - powiedziała minister.

Oprócz Ewy Kopacz w konwencji uczestniczyli również m.in. polityk łódzkiej PO minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Ten ostatni w swoim wystąpieniu podkreślił, że wybory to wyścig, którego stawką są później "nowe miejsca pracy i nowe podatki dla lokalnych społeczności oraz poprawa warunków życia mieszkańców".

Komentując przewodnie hasło wyborczych billboardów PO "nie róbmy polityki" Kwiatkowski powiedział PAP, że samorządy to miejsce, gdzie "rozwiązuje się konkretne problemy i polityki powinno tu być jak najmniej". "Cieszę się, że takie jest zasadnicze przesłanie PO na wybory samorządowe" - zaznaczył.

Zdaniem Grabarczyka przewodnie hasło PO jest receptą na sukces. Jak podkreślił, w Polsce "buduje się" dlatego, że "ministerstwo infrastruktury, jego szef i współpracownicy nie robią polityki". "My zajmujemy się tym, co ważne a ważne jest to, żeby Polska mogła się rozwijać. Słuchajcie ludzi, nie zajmujcie się polityką, rozwiązujcie ich problemy. Wówczas osiągnięcie sukces" - powiedział Grabarczyk.

Podczas sobotniej konwencji zaprezentowano liderów list do sejmiku województwa łódzkiego a także kandydatów na prezydentów, wójtów i burmistrzów miast i gmin w regionie łódzkim. Szef PO w Łódzkiem Andrzej Biernat powiedział, że członkowie Platformy zbudowali "silną partię polityczną i niezwykle rozpoznawalną markę na rynku politycznym". Dodał, że politycy PO potrafią też budować szkoły, żłobki, boiska, mosty i drogi.

Reklama

Zdaniem Biernata Platforma to obecnie sprawna drużyna działająca pod hasłem "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Drużyna, dodał, w której ogromną rolę odgrywają kobiety. "Region łódzki przoduje w liczbie kobiet na listach wyborczych. Jest ich blisko 40 procent" - powiedział Biernat.

Sobotnia konwencja zakończyła się wspólnym zdjęciem kandydatów PO na prezydentów, wójtów i burmistrzów.